Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel slovenský hokejista (†24). Zkolaboval během zápasu a už se neprobudil

Boris Sádecký: Zkolaboval během zápasu a už se neprobudil
Zdroj: Profimedia
úmrtí sportovce

Smutná zpráva zasáhla slovenský hokej. Hokejista Boris Sádecký se po pátečním kolapsu při zápase rakouské ligy mezi Dornbirnem a Bratislavou Capitals již neprobudil a zemřel. Hráči bylo pouhých 24 let.

„S hlubokým zármutkem v srdcích a lítostí oznamujeme úmrtí našeho hráče Borise Sádeckého. Rodině a přátelům vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast." Těmito slovy oznámil slovenský hokejový klub Bratislava Capitals, že jeho hráč Boris Sádecký je po smrti.

Sádecký zkolaboval během zápasu rakouské ligy mezi Bratislavou Capitals a Dornbirnem. Po převozu do nemocnice už se z umělého spánku neprobudil. Smrt mladého hráče zastihla v pouhých 24 letech. „Bližší informace v této chvíli po konzultaci s Borisovou rodinou nebudeme zveřejňovat. Prosíme všechny o respektování soukromí jeho rodiny," uvedl ředitel Capitals Dušan Pašek.

Příčinou kolapsu při zápase byla zástava srdce. Od soboty byl pak jeho stav vážný, ale stabilizovaný. „V jednu chvíli Boris Sádecký ještě bruslil po ledě, náhle ale spadnul," popsal podle webu hokej.cz smutnou událost rakouský novinář Hannes Mayer. „Ležel nehybně na zádech a trvalo věčnost, než k němu přišli záchranáři. Čtyři minuty. Před očima spoluhráčů ho oživovali a potom převezli do nemocnice," dodal očitý svědek.

Sádecký pocházel původně z Trenčína a za rodný klub posléze i nastupoval. Následně hrál za Slovan Bratislava v ruské soutěži KHL. Zároveň byl součástí širšího výběru slovenské hokejobvé reprezentace. Za Bratislavu Capitals hrál teprve od léta, přičemž odehrál 11 utkání.


Související články

Další články