Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel Slovák Vlado z oblíbeného seriálu Chlapci a chlapi! Bylo mu pouhých 57 let

Boris Slivka jako Vlado Rutkaj v seriálu Chlapci a chlapi zemřel v pouhých sedmapadesáti letech.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 2 fotografie
Náhlé úmrtí

Slovenský herec Boris Slivka se do povědomí diváků nejvíce zapsal rolí Vlada Rutkaje v seriálu z vojenského prostředí Chlapci a chlapi. Zemřel v pouhých sedmapadesáti letech v důsledku tragické nehody. Informaci zveřejnila na sociálních sítích jeho matka, slovenská herečka Maja Velšicová (85).

Charismatický slovenský herec Boris Slivka byl známý nejen ve své domovině, ale také v Česku. Roku 1988 si zahrál roli Vlada Rutkaje, temperamentního, žárlivého, ale také kamarádského traktoristu ze slovenské obce, který narukoval do Česka a doma za sebou nechal těhotnou manželku.

Řeč je o jeho roli v československém seriálu Chlapci a chlapi z vojenského prostředí, kde spolu s ním hráli třeba Martin Zounar (54), Vladimír Javorský (59), Eva Vejmělková (52), Petr Rychlý (56), Míla Myslíková (†71) nebo Jiří Štěpnička (74).

Navždy odchází část mého mládí

Herec se narodil v roce 1963 do herecké rodiny, ale v pětadvaceti letech emigroval do Ameriky, kde se začal život jako trenér pro realitní agenty. Hereckou kariéru tak pověsil na hřebík poměrně brzy. Jeho matkou je oblíbená slovenská herečka, zpěvačka a moderátorka Maja Velšicová. Právě ta o úmrtí syna informovala prostřednictvím statusu na Facebooku: „Zemřel můj milovaný syn Boris.”

Jeho smrt zasáhla slovenskou i českou scénu. „Borino, s tebou navždy odchází část mého mládí. Vyjadřuji upřímnou soustrast tvé rodině v Americe, ale také mamince Majce a bráchovi Máriovi. Odpočívej v pokoji, kamaráde,” napsal politik Boris Kollár podle slovenského webu Pluska.

K úmrtí se vyjádřil také jeho milovaný bratr Mario: „Po tragické nehodě nás navždy opustil můj bratr. Zůstaneš mou největší inspirací v životě. Děkuju za všechno. R.I.P.”

Související články

Další články