Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel slavný italský módní návrhář: Jeho kousky nosila Julia Roberts i Al Pacino

Zemřel slavný návrhář Nino Cerruti.
Zdroj: profimedia
úmrtí

Ve věku 91 let dnes zemřel známý italský módní návrhář a podnikatel Nino Cerruti. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na italská média.

Do oděvnického průmyslu vstoupil Nino Cerruti v 50. letech minulého století a v roce 1967 založil v Paříži svůj vlastní módní dům. Navrhoval módní řady pro ženy i pro muže, jeho specialitou byly vlněné obleky, které se snažil přizpůsobit tak, aby byly pohodlné pro každodenní nošení. V roce 1978 módní dům Cerruti vstoupil rovněž na trh s parfémy.

V 80. letech zahájil Cerruti spolupráci s filmovým průmyslem. Jeho oblečení nosili Michael Douglas, Jack Nicholson, Tom Hanks, Bruce Willis, Sharon Stone, Julia Roberts, Robert Redford, Harrison Ford, Al Pacino či Jean-Paul Belmondo. Cerruti se rovněž stal oficiálním návrhářem pro tým Ferrari závodící ve formuli 1.

Odchod giganta

V letech 1964 až 1970 pracoval pro Cerrutiho návrhář Giorgio Armani, který později založil své vlastní světoznámé módní impérium. V roce 2000 Cerruti 51 procent své firmy prodal a od té doby se v podnikání soustředil převážně na provoz rodinné textilní továrny v severoitalském městě Biella v regionu Piemont. Zemřel v nedalekém městě Vercelli v nemocnici, kam byl převezen na operaci kyčle, uvedl italský deník Corriere della Sera.

"Smrt Nina Cerrutiho mě bolestně zasáhla. Odešel gigant italského podnikání," napsal na Twitteru náměstek italského ministra pro hospodářský rozvoj Gilberto Pichetto. “Vždy si ho budu pamatovat pro jeho intuici, zručnost a předvídavost, díky nimž italskou módu celosvětově proslavil," dodal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy