Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemřel Rip Torn: Hvězda filmu Muži v černém měla kriminální minulost

Zdroj: csfd
+ Dalších 6 fotografií
Tragédie
Do hereckého nebe odešel skvělý herec Rip Torn. Zemřel pokojně ve svém domě v Connecticutu ve věku 88 let. Objevil se v mnoha filmech a jednou z jeho nejznámějších rolí bylo obsazení ve filmu Muži v černém. Má za sebou i minulost s kriminálním pozadím.

V úterý ráno obletěla svět smutná zpráva o smrti herce Ripa Torna. Bylo mu 88 let a do nebe odešel pokojně ve svém domě v Lakeville v Connecticutu po boku manželky a dvou dcer.

Rip se narodil v americkém Texasu roku 1931. Jeho rodina měla německé, rakouské, ale i české kořeny. Vystudoval herectví a později se přidal k vojenské policii ve Spojených státech. Po přestěhování do Hollywoodu se dal na dráhu herectví, u čehož vydržel neuvěřitelných 65 let. Jednou z jeho první rolí bylo obsazení ve filmovém dramatu Baby Doll.

Již od začátku bylo jasné, že Rip to v herectví dotáhne daleko. A tak se také stalo. Objevil se v mnoha filmech jako je například Svedení Joea Tyrana, kde si zahrál po boku proslulé Meryl Streep (70). Ripa bylo hodně vidět i v seriálech. Zahrál si ve Will a Grace nebo v detektivním seriálu Columbo. Věnoval se i dabingu a v roce 1997 propůjčil svůj hlas bohu jménem Zeus v pohádce Hercules od Disneyho. Jeho nejznámější role je zcela a jistě postava Zeda ve filmu Muži v černém, kde hlavní hrdiny ztvárnili Will Smith (50) a Tommy Lee Jones (70).

Torn byl oblíbený i na divadelních prknech. Fanoušci se na něj mohli přijít podívat do divadla Broadway. Rip byl dokonce jednou nominován na Oscara.

Jeho osobní život byl podobně pestrý jako jeho kariéra. Stihl se třikrát oženit a zanechal za sebou šest dětí. Byl známý i pro jeho opilecké manýry. V roce 2010 se pod vlivem alkoholu vloupal do banky v Lakeville s nabitou zbraní, kde později usnul. Policistům, kteří ho zatkli, následně tvrdil, že si myslel, že je doma. Čtyři roky na to byl chycen za volantem pod vlivem alkoholu.

Související články

Další články