Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřel režisér Richard Donner: Vděčíme mu za Supermana nebo Smrtonosnou zbraň

Zemřel režisér Richard Donner: Vděčíme mu za Supermana nebo Smrtonosnou zbraň
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Ve věku 91 let zemřel americký režisér Richard Donner, proslavený úspěšnými filmy Superman nebo Rošťáci. O jeho pondělním úmrtí informoval web Hollywood Reporter, manželka informaci o příčině smrti neposkytla.



"Richard Donner byl jeden z nejvýznamnějších hlasů, jaký si lze představit. Přitahoval pozornost a uměl se smát jako nikdo jiný. Uměl dělat legraci; tak jsem ho ve svých 12 letech viděl a měl jsem ho za to rád," sdělil k Donnerově smrti Sean Astin, známý jako Sam z Pána prstenů, který si jako dítě zahrál ve filmu Rošťáci.

Film byl natočen podle námětu Stevena Spielberga a v prohlášení vydaném po Donnerově smrti Spielberg napsal, že Donner dobře ovládal režisérské řemeslo.

Natočil řadu hitů

Rodák z New Yorku a absolvent Newyorské univerzity sloužil také v americké armádě. Mnoho jeho filmů mělo značný komerční úspěch. Patří k nim Smrtonosná zbraň s Melem Gibsonem a Danny Gloverem, která měla čtyři pokračování, nebo Strašidelné Vánoce. Posledním Donnerovým filmem byl thriller 16 bloků z roku 2006.

Donner se zapsal do paměti diváků i hranými filmy o Supermanovi, kterého ztvárnil legendární herec Chris Reeve. První díl patří stále mezi nejlepší snímky, které byly o populárním superhrdinovi natočeny.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy