Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel režisér (†70) seriálu Život na zámku. Jeho žena přišla o obě nohy

Zemřel režisér Jaroslav Hanuš: Jeho žena přišla o nohy
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
Úmrtí

Ve čtvrtek 2. prosince ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na zámku a Šípková Růženka. Zemřel po vleklé nemoci v rodinném kruhu. ČTK o tom z pověření rodiny informoval Jan Kistanov.

Nejznámějším Hanušovým dílem je Život na zámku s hercem Tomášem Töpferem v hlavní roli, jehož 52 dílů natáčel od jara 1994 do října 1998 v Kolíně a na zámku Roztěž. V roce 2001 následoval rodinný seriál Šípková Růženka, v němž tvůrci využili motiv známé pohádky o probuzení spící princezny v příběhu ženy, která po rozvodu ztratila životní elán. V roce 2004 Česká televize dokončila další Hanušův seriál, desetidílné Náměstíčko s Lubou Skořepovou a Josefem Vinklářem v hlavních rolích.

Dlouhodobá spolupráce s televizí

Hanuš se narodil 20. srpna 1951 v Praze. Vystudoval FAMU. Dlouhodobě spolupracoval s televizí – v 90. letech režíroval například cyklus Kouzelná školka, Výpravy za poznáním, Deset minut s..., ale také několik povídek cyklu Bakaláři. Spolupracoval se scenáristou Janem Míkou.

Mezi další Hanušovy režijní počiny patří například televizní pohádky Křesadlo, Sofie a ukradený poklad, Restaurace U prince, 100 + 1 princezna nebo Lojzička je číslo.

Jeho žena přišla o nohy

Jeho manželka Jaroslava Hanušová (†66) hrála ve filmech Requiem pro panenku, Slunce, seno, erotika, Kde padají hvězdy nebo Bastardi. V říjnu roku 2013 přišla kvůli těžké cukrovce o jednu nohu, na začátku prosince 2013 jí byla amputována i ta druhá. "Nemám nohy, ale jinak se cítím zdravá,“ svěřila se před lety Magazínu MF DnesZemřela o tři roky později na selhání organismu.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy