Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel Radomil Uhlíř (†62): Hospodský z Pupenda a Gymplu odešel po narozeninách

+ Dalších 7 fotografií
smutná zpráva
V pondělí zemřel velký malý herec Radomil Uhlíř (†62). Informovala o tom osoba z jeho blízkého okolí.

„Radomil Uhlíř dneska umřel. Měl jsem ho hodně rád!, " napsal na svůj Facebook Vladimír Drápal Lábus, jeho blízký přítel a kulturní dramaturg.

Herec Radomil Uhlíř, který se objevoval spíše v malých rolích, zemřel krátce po svých dvaašedesátých narozeninách. Objevil se například ve filmech Pupendo, Kouř, Skřítek, Gympl, Vejška, Ulovit miliardáře nebo Cesta z města, Cesta do lesa.

Oblíbený hromotluk, který ztvárnil vyhazovače ve filmu Kouř nebo traktoristu v Pražské pětce, zemřel ze zatím neznámých důvodů.

Rodák z Pardubic se proslavil především filmy a hrami spojenými s divadlem Sklep, jako byly Mazaný Filip a Skřítek, divadla byl dlouholetým členem. Herec působil i jako hudebník, vystupoval v Kvartetu Dr. Konopného. Všeuměl Uhlíř byl i uznávaným malířem abstraktních obrazů. Jeho díla byla vystavována v několika galeriích. Dokonce měl mít v příštích dnech vernisáž v Klubu 29, té už se ale bohužel nedožil.

Mohlo by vás zajímat

Další články