Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel Radim Uzel (†82): Prohrál boj s rakovinou žaludku

Radim Uzel celý život pomáhal ženám.
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Rakovina

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel český gynekolog a popularizátor sexuologie Radim Uzel. Informace o skonu prozradil deník Blesk. Uzel se dlouhá léta potýkal s rakovinou žaludku, které nakonec podlehl.

Českem proletěla smutná zpráva. Populární český gynekolog a popularizátor sexuologie Radim Uzel zemřel. Několik let se potýkal s rakovinou žaludku, které nakonec podlehl, uvedl server Blesk. Zemřít měl již z neděle na pondělí ve Fakultní nemocnici Motol. „Děda zemřel z neděle na pondělí v motolské nemocnici,“ potvrdil Blesku jeho vnuk Jan Uzel. Pohřeb bude podle něj v rodinném kruhu.

Se zdravotními problémy se potýkal od roku 2020. „Zhubl jsem dvacet kilogramů, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý, prosím pěkně,“ sdělil tehdy webu eXtra.cz Radim Uzel.

Těžký rok 2020

Rok 2020 byl pro něj velmi těžký. Nejprve prodělal koronavirus a následně se dozvěděl, že trpí rakovinou žaludku. „Mám něco se žaludkem, nějaký nádor. Trošičku mně to pooperovali. Za sebou mám i chemoterapie,“ přiznal tehdy webu Extra.cz.

„Objevily se mi další nádory. Někdy může vysoký věk zpomalit postup nemoci, ale záleží na typu rakoviny. Když je to jako v mém případě ještě spojené se strašným covidem, který jsem prodělal a moc zdraví mi nezanechal, a s těžkými psychickými stresy, poněvadž mi umřela manželka, tak je to o to horší,“ vysvětloval, proč se u něj rozvinuly až tak vážné problémy.

Naposledy byl na předávání vyznamenání

Radim Uzel se na veřejnosti naposledy ukázal dne 7. března 2022, kdy se zúčastnil předávání státních vyznamenání na Pražském hradě. Už tehdy vypadal velmi ochable a nemoc na něm byla znát. 

Uzel působil jakožto sexuolog, gynekolog, vysokoškolský pedagog a také soudní znalec. Absolvoval brněnskou lékařskou fakultu a později byl čestným předsedou Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovy. Napsal plno publikací o plánovaném rodičovství, poruchách plodnosti a antikoncepci.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy