Zemřel populární režisér Jean-Marc Vallée (†58). Natočil hity Sedmilhářky nebo Divočina
V osmapadesáti letech zemřel kanadský filmový režisér, scenárista a producent Jean-Marc Vallée, který natočil například ceněné seriály Sedmilhářky a Ostré předměty nebo filmy Klub poslední naděje či Divočina. Informovala o tom v pondělí 27. prosince agentura AP.
Podle serveru Variety zemřel kanadský režisér Jean-Marc Vallée náhle během vánočního pobytu na chalupě poblíž města Québec. Bylo mu pouhých osmapadesát let.
Režisérské úspěchy
Vallée se do širšího povědomí zapsal filmem Klub poslední naděje (2013), jehož hlavní hrdina se dozví, že má AIDS a do konce života mu zbývá jen měsíc, ale rozhodne se bojovat s osudem. Herci Matthew McConaughey a Jared Leto za role v tomto snímku získali Oscary, Vallée byl na něj nominován v kategorii za nejlepší střih. Také herecké představitelky jeho následujícího snímku Divočina (2014) Reese Witherspoon a Laura Dern získaly nominaci na Oscara.
Úspěch Vallée slavil i se svým seriálem Sedmilhářky (2017), za nějž získal cenu Emmy. Kromě toho natočil také seriál Ostré předměty vysílaný na HBO Go či filmy Café de Flore, Královna Viktorie nebo Dar od Boha.
Související články

Poslední video před smrtí: Manželé se točili těsně před pádem letadla, ještě se smáli

Tragédie během finále Ligy národů: Před zraky diváků zemřel fanoušek

Další smrt dítěte na parkovišti: Tragédie ze Znojma se opakovala v České Třebové

Zabili mi dítě, pláče matka: Za smrt chlapečka (†5) v Brně mohou tři zubařky
