Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel podnikatel Jiří Vaculík (†54): Spoluzakladatel společnosti Tescoma podlehl zlé nemoci

Zdroj: YouTube
smutná zpráva
Zaměstnance zlínské společnosti Tescoma zasáhla smutná zpráva. Nečekaně zemřel spoluzakladatel firmy Jiří Vaculík, ve věku 54 let podlehl krátké zákeřné nemoci. Na budově společnosti nyní vlaje černý prapor a u jejího vchodu vzniklo pietní místo, kam zaměstnanci chodí Vaculíkovi vzdávat hold. Informaci přinesl server Blesk.cz.

Smutná zpráva naprosto zdrtila kolegy Jiřího Vaculíka. Spoluzakladatel společnosti Tescoma ve věku 54 let podlehl zákeřné nemoci. Vaculíkův nejbližší přítel a společník Petr Chmela poskytl serveru Blesk.cz krátké vyjádření. „Nemůžeme tomu uvěřit. Je to obrovská, těžko nahraditelná ztráta. Odešel mi největší kamarád v mém životě,“ uvedl.

Jiří Vaculík a Petr Chmela se stali přáteli již na brněnské konzervatoři, kde spolu studovali. Společně založili kapelu Symfonik Rumpál, věděli ale, že hudba je neuživí a tak přemýšleli, čím se do budoucnosti zajistí. Ve Zlíně a dalších městech následně začali prodávat vodní program - spořiče vody, perlátory a sprchy. Začínali v dvojgaráži a jedné kanceláři, jejich ambice je ale hnaly dál a díky touze po vytvoření vlastní značky v roce 1992 představili svou společnost s názvem Tescoma.

Trvalo to ještě dlouhých 15 let, než Tescoma v roce 2007 začala dobývat svět. Podnikatelé spolu s kolegy vytvořili nadnárodní společnost, která dodává své zboží do více než stovky zemí v Evropě a v Asii. „Hlavní zásluhu na tom měl Jirka Vaculík. Sám bych to nikdy nezvládl. Byl vizionářem v tomto oboru. Měl čich na výrobky a smysl pro detail. Od roku 1995 vedl designérské studio a společně s návrháři vznikaly unikátní výrobky. S mladoboleslavskou Škodovkou jsme byli první u nás, kdo začal ve vývoji používat 3D tiskárny. Jirka přicházel s originálními vychytávkami. Díky nim je zboží zajímavé. Jsme šťastni, že to dokázal,“ uvedl Chmela.

Petr Chmela chce památku svého společníka a nejlepšího přítele uctít především tím, že povede firmu tak, aby se i nadále rozvíjela tak úspěšně, jako za jeho života. Práce Jiřího Vaculíka přinesla firmě desítky světových ocenění za design.

Související články

Další články