Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Zemřel Petr Kellner (†56). Nejbohatší Čech nepřežil tragickou nehodu na Aljašce

Petr Kellner.
Zdroj: Se souhlasem PPF
Podle amerického deníku The New York Times zemřel při pádu vrtulníku na Aljašce český miliardář a podnikatel Petr Kellner. Podle aljašské policie je mezi oběťmi leteckého neštěstí 56letý muž jménem Petr Kellner z České republiky. Mezi mrtvými je podle policie i další muž z Čech, padesátiletý Benjamin Larochaix. Při pádu zahynuli i další tři lidé. Informaci o Kellnerově úmrtí už potvrdila i mluvčí společnosti PPF.

K obrovskému neštěstí došlo podle amerických médií na Aljašce, kde měl zahynout český miliardář Petr Kellner. Podnikatel, jehož čisté jmění společnost Forbes odhaduje na 293 miliard korun, byl údajně na palubě vrtulníku, který se zřítil poblíž ledovce Knik.

Pohřeb proběhne v rodinném kruhu

Informaci zahraničních médií o tragickém úmrtí šestapadesátiletého podnikatele ČTK potvrdila mluvčí investiční skupiny PPF Jitka Tkadlecová. Pohřeb se bude konat v úzkém rodinném kruhu. Mluvčí zároveň požádala, aby všichni respektovali soukromí Kellnerovy rodiny.

"Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera," uvedla Tkadlecová.

Podle aljašské policie je mezi oběťmi leteckého neštěstí kromě Kellnera padesátiletý Benjamin Larochaix. Česká televize uvedla, že Larochaix byl trenérem freestyle snowboardingu a zakladatel amatérského Týmu PPF. Kromě nich zemřeli také dva z místních průvodců a pilot vrtulníku, jeden člověk přežil a je ve vážném stavu v nemocnici. Přeživším je podle Deníku N fotograf a bývalý český reprezentant ve snowboardingu David Horváth.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy