Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřel Petr Drholec (†79): Oblíbený herec se objevil i v Ordinaci v růžové zahradě

Petr Drholec
Zdroj: Západočeské divadlo v Chebu
+ Další 3 fotografie
úmrtí herce

Ve věku 79 let zemřel český herec Petr Drholec. Informovalo o tom Západočeské divadlo v Chebu, kde působil. Právě na jeho prknech se setkal například s takovou legendou, jakou byla Vlasta Chramostová. Nejvíce diváků si ale na Drholce vzpomene pro jeho účinkování v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě. 

Herec Petr Drholec byl členem či spolupracovníkem řady českých scén – působil v Západočeském divadle v Chebu, Městském divadle v Mostě, Divadle S. K. Neumanna, Studiu Saint Germain v Praze nebo Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Zahrál si i na scéně vůbec nejvěhlasnější, tedy na prknech Národního divadla, kde ztvárnil Cyrana z Bergeracu. Petr Drholec zemřel 25. května, jak informovaly také Divadelní noviny.

„Minulý čtvrtek zemřel ve věku 79 let někdejší člen souboru Západočeského divadla v Chebu Petr Drholec. Na prknech našeho divadla vytvořil v letech 1967 až 1984 desítky rolí, setkal se na jevišti s Vlastou Chramostovou i mnoha chebskými hereckými legendami. Zahrál si pod režijním vedením Jana Grossmana, Miloše Horanského nebo Miroslava Krobota,“ napsali o zesnulém herci kolegové ze Západočeského divadla v Chebu.

V televizi se objevil například v jedné z epizod seriálové Ordinace v růžové zahradě nebo ve druhém dílu historické krimisérie Zločiny Velké Prahy. Divadelní kolegové Drholce zveřejnili i hercovo parte, ve kterém se píše, že rodina, přátelé a kolegové se s Drholcem rozloučí v úterý 6. června od 11 hodin v kostele Štětí sv. Jana Křtitele v Ořechu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy