Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Zemřel pedofilní vrah Brady: Nahrávky s jeho oběťmi nevydrželi poslouchat ani zkušení kriminalisté

Tenhle nevinně působící mladík byl ve skutečnosti nebezpečný a
zvrhlý vrah!
Zdroj: profimedia
Ian Brady a Myra Hyndleyová v 60. tých letech šokovali Velkou Británii. Tento párek zvrhlých milenců zavraždil minimálně pět dětí ve věku 10-17 let a náramně si to užíval. Poslech nahrávek s naříkající Lesley Ann Downeyovou u soudu tehdy nevydrželi ani otrlí kriminalisté. Těla některých obětí dodnes nebyla nalezena. Brady byl nejdéle sedícím vrahem Anglie a zemřel ve věku 79 let.

Jednalo se opravdu o párek pěkných psychopatů! Potkali se v práci a přestože Brady preferoval spíše muže, dali to spolu dohromady. Společně pak poslouchali nacistické nahrávky a obdivovali záznamy z koncentračních táborů.

Během několika let zabili minimálně pět dětí. Hyndleyová děti pomáhala lákat do auta, v němž pak oběti odvezli do nedalekých močálů, kde se zbavili těl. Své oběti Brady znásilnil a usmrtil, ne vždy v tomto pořadí.

Na jejich zločiny se přišlo až když si Hyndleyová přizvala na pomoc svého švagra Davida Smithe. Řekla mu, že jim má pomoci s vtipem na jednoho gaye, sedmnáctiletého Edwarda Evanse. Toho však Brady před zraky Smithe začal sekat sekerou, až jej nakonec uškrtil kabelem. Smith jim poté musel pomoci se těla zbavit. Druhý den se svou ženou vše oznámil policii. Bradyho odvedli hned, jeho milenku však policie usvědčila až po čtyřech dnech.

Po prohlídce domu policie objevila lístek z úschovny zavazadel na manchesterském nádraží, kde našla kufr s fotkami a audionahrávkami. Právě na těch byl hlas desetileté Lesley Ann Downeyové, prosící o pomoc před smrtí. Pár ji mučil a u toho nahrával a fotil. Poté ji usmrtili.

Její tělo našla policie o pár dní později, stejně jako těla šestnáctileté Pauline Readeové a dvanáctiletého Johna Kilbridea. Tělo dalšího 12letého chlapce Keitha Bennetta, kterého také zabili, nebylo dodnes nalezeno.

Díky fotografiím a nahrávkám policie zvládla usvědčit i Hyndleyovou a oba vrazi byli posláni na doživotí za mříže. Hindleyová strávila ve vězení 33 let, zemřela v roce 2002 na těžký zápal plic ve věku šedesáti let.

Související články

Další články