Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřel otec Martina Stránského: Divadelník Miloš Stránský prohrál boj s nemocí

Martin Stránský oplakává smrt svého otce, Miloše Stránského.
Zdroj: koláž eXtra.cz/herminapress, profimedia
+ Další fotografie
úmrtí divadelníka

České divadlo zaznamenalo velkou ztrátu. Ve věku 85 let zemřel Miloš Stránský, respektovaný herec a bývalý ředitel Horáckého divadla v Jihlavě. Významná a respektovaná divadelní osobnost byla otcem oblíbeného herce a dabéra Martina Stránského. Ten je známý jako jedna z postav populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, propůjčil i hlas lékaři Gregu Houseovi. Informoval o tom deník Blesk.

Smutnou informaci o úmrtí Miloše Stránského oznámilo Horácké divadlo v Jihlavě na svých webových stránkách a sociálních sítích. Texty věnující se jeho bohaté kariéře zdůrazňují především Stránského významný přínos pro tuto kulturní instituci, v jejímž čele stál v období mezi lety 1990 a 2000.

Otec Martina Stránského se narodil v Praze v roce 1938. Miloš Stránský započal svou kariéru v pražském Divadle Jiřího Wolkera. Během své kariéry působil také v Liberci a Plzni, než se usadil v Jihlavě, kde proslul jako významná divadelní osobnost s výrazným vlivem na rozvoj místního divadla.

Skvělý kolega i kamarád

Jeho syn, Martin Stránský, se po vzoru svého otce rovněž etabloval jako úspěšný herec – zahrál si v řadě seriálů a filmů. Proslulý je také jako dabér – svůj hlas propůjčil postavám jako doktor House nebo robot Bender z Futuramy. Miloš Stránský se mimo divadelní prkna objevil také ve filmových a televizních rolích, například v pohádce Jak se budí princezny nebo seriálu Četnické humoresky.

Deník Blesk uvádí, že Stránský starší zemřel v neděli 10. září 2023 po dlouhém boji s nemocí. Jeho kolegové z divadelní komunity na něj vzpomínají jako na skvělého kolegu, kamaráda a člověka.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy