Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Zemřel Ondřej Höppner (†55), legenda českého bulváru. Došla mi slova, pláče manželka

Zemřel Ondřej Höppner (†55), byl považován za zakladatele českého bulváru.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Úmrtí
V pouhých pětapadesáti letech zemřel novinář Ondřej Höppner. Stál u zrodu bulvárních médií v Česku, čímž se také zapsal do povědomí mnoha lidí. Vedl bulvární týdeník Spy, deníky Aha!, Šíp nebo v pozdějších letech Nedělní Blesk. Úmrtí oznámila v pátek večer jeho žena Monika.

"Došla mi slova, marně je soukám, místo nich jen prázdno je. Dík, Ondro, za radost i lásku, za všechny lekce, cos mi dal. Dík za nadhled! A že jsi nikdy nefňukal. A bojoval do posledního dechu. Jsem na tebe pyšná, parťáku můj milý. Jízda to byla spanilá. S láskou Monika," uvedla na svých sociálních sítích žena zesnulého novináře Ondřeje Höppnera (†55). Příčina smrti je veřejnosti zatím neznámá.

Ondřej Höppner byl považovaný za experta na bulvární média. Roku 1998 se stal zástupcem šéfredaktora Večerníku Praha, poté vedl bulvární týdeník Spy. Od té doby se jeho kariéra začala víceméně ubírat cestou bulvárních médií. Šéfoval deníkům Aha! nebo Šíp, vedl také Nedělní Blesk. Kromě toho založil i lokální Malostranské noviny, Staroměstské noviny či StaroBrněnské noviny. Věnoval se ale také spisovatelské činnosti. Napsal například knihu Vražda v Egyptě o kauze Petra Kramného nebo Zpověď bulvární hyeny.

Křehké vztahy

V minulosti byl v médiích hodně probíraný jeho vztah s herečkou Ivanou Jirešovou (43), která jistého času pracovala například pro módní magazín Harper's Bazaar. Jedenáct let s Höppnerem bojovala o to, aby mohla získat jejich společnou dceru Sofii Fridu do výhradní péče. To se jí v roce 2019 podařilo.

Radost jí ale dlouho nevydržela, podle dostupných informací si poté dcera stejně sbalila kufry a odjela za tátou, což potvrdila i sama herečka. „V současné době je opravdu u táty, protože chce. Je to pro ni teď svoboda. Necháváme to na ní, jak se Sofinka rozhodne a jak jí to vyhovuje. Její táta bydlí v centru města a já na okraji. Vzhledem k jejím aktivitám a kamarádům je to pro ni lepší,“ řekla webu Expres.cz v roce 2019 Jirešová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy