Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřel oblíbený slovenský herec Milan Lasica (†81). Zkolaboval přímo na pódiu během vystoupení

Slovenský herec a hudebník Milan Lasica měl vytříbený humor a k tomu upřímný úsměv.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Úmrtí osobnosti

Oblíbený slovenský herec, zpěvák, dramaturg a bavič Milan Lasica ve věku jednaosmdesáti let zemřel. Slovenským médiím to potvrdil blízký zdroj. Herec měl podle všeho zkolabovat přímo na pódiu během vystoupení a nepodařilo se ho oživit. 

Ve věku jednaosmdesáti let zemřel slovenský hudebník a herec Milan Lasica. Informaci přinesl slovenský deník SME, který se odkazuje na zdroj blízký orchestru Bratislava Hot Serenaders, se kterým Lasica mnoho let spolupracoval. Umělec měl zkolabovat přímo na pódiu během vystoupení s orchestrem na výročním koncertě v bratislavském Štúdiu L+S.

Populární herec a hudebník

Oblíbený hudebník byl dlouholetým manželem herečky Magdy Vašáryové, která je sestrou známé herečky Emílie Vašáryové. Spolu vychovali dvě dcery.

Lasica se narodil v roce 1940 ve Zvolenu a krátce po narození se přestěhoval do Bratislavy, kde vystudoval dramaturgii. V padesátých letech potkal známého herce Júlia Satinského, který zemřel v roce 2002. V roce 1989 byl Lasicovi udělen titul zasloužilý umělec a český prezident Václav Havel ho v roce 2003 odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy.

Hrál například ve filmech Tři veteráni (1983), Saturnin (1994), Svědek umírajícího času (1990), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) nebo Agáva (2016). 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy