Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřel nejznámější drogový dealer světa (†78): Johnny Depp si prožil jeho život plný koksu

Zemřel drogový král George Jung, dle kterého se natočil životopisný film Kokain s Johnnym Deppem.
Zdroj: profimedia / koláž eXtra
úmrtí

Ve věku osmasedmdesáti let zemřel bývalý pašerák drog George Jung, který spolupracoval i s Pablem Ecobarem (†44) . Za obchod s drogami dokázal George Jung vydělávat až 107 milionů korun denně, později byl odsouzen na šedesát let do vězení, štěstí při něm stálo a nakonec jej propustili po dvaceti. Na motivy skutečných událostí, které prožíval se natočil i film Kokain, ve kterém ho ztvárnil herec Johnny Depp (57).

Jednoho z nejznámějších pašeráku drog na světě George Junga čekala v poměru s jeho divokým a temným životem velmi mírumilovná smrt. Zemřel v osmasedmdesáti letech ve svém domě ve Weymouthu v Massachusetts. Informace o jeho úmrtí se objevila na jeho oficiálních sociálních sítích. "Ať je vítr vždy v tvých zádech a slunce na tváři a vítr osudu vás unáší vzhůru, abyste tančili s hvězdami," píše se na jeho Twitteru citát, který se proslavil i ve filmu Kokain s Johnny Deppem.

Příčina úmrtí oznámená nebyla, dle informací deníku TMZ ale údajně prodělal selhání ledvin a jater. Zemřel ve společnosti jeho milovaných, a to své přítelkyně Rondy a kamaráda Rogera.

Drogy mu vydělávaly až 107 milionů korun denně

V 70. a 80. letech 20. století patřil k velmi významným a hlavním aktérům obchodu s kokainem ve Spojených státech. Do prodeje drog se pustil již v 60. letech během jeho studia, které mu příliš nešlo. Začínal s marihuanou, kterou původně prodával pouze přátelům, později ale rozjel obchod ve velkém. Po nějaké době jej zaujala velká poptávka po kokainu, který se pro něj stal nakonec prioritou a postupem času dokázal denně vydělat až 107 milionů korun.

George Jung patřil k Medellínskému kartelu, který byl založen Pablem Escobarem, jež byl odpovědný až za 85 procent kokainu pašovaného do USA. Za dobu pašování byl několikrát zatčen, vždy ale dokázal nějakou obklikou uniknout zákonu, až do doby, kdy byl odsouzen na 60 let vězení odnětí svobody. Štěstí se drogového krále ale nepustilo a byl propuštěn po 20 letech v roce 2014.

Kokain s Johnny Deppem

Jeho životní příběh velmi zaujal režiséra Teda Demmeho, který o něm natočil v roce 2001 životopisný snímek Kokain. Do hlavní role George Junga obsadil herce Johnnyho Deppa, který jej před natášením dokonce osobně navštívil ve vezení.Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy