Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Zemřel nejvyšší člověk Spojených států, kterého si oblíbil i Obama! Bylo mu pouhých 38 let

Igor Vovkovinsky byl nejvyšší muž Spojených států amerických.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
Nejvyšší muž USA

V pouhých osmatřiceti letech zemřel Igor Vovkovinsky, nejvyšší muž Spojených států amerických. Měřil neskutečných 234,5 centimetrů. Ukrajinský rodák zemřel na srdeční chorobu v nemocnici v Rochesteru ve státě Minessota. O smutnou událost se podělila jeho matka Svetlana prostřednictvím Facebooku.

Rodák z Ukrajiny Igor Vovkovinsky byl se svými 234,5 centimetry nejvyšším mužem Ameriky. Zemřel v pátek 20. srpna ve věku pouhých osmatřiceti let na klinice Mayo ve městě Rochester. „Zemřel na srdeční selhání. Jeho starší. bratr Oleh s ním byl až do konce,” napsala jeho matka Svetlana na Facebook.

Největší Obamův příznivec

Velmi mediálně známý se stal v roce 2009 díky tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Ameriky Baracku Obamovi. Ten si ho všiml během kampaně, protože Igor velmi vyčníval a na triku měl napsané ’Obamův největší příznivec na světě’. V roce 2013 odnesl Igor jednoho ukrajinského soutěžícího na pódium, aby vystoupil v Eurovision Song Contest.

Nechtěl být známý

Na kliniku Mayo přišel poprvé v roce 1989 jako dítě hledající léčbu. Nádor, který tlačil na jeho hypofýzu způsobil, že vylučoval abnormální hladinu růstového hormonu. Starší bratr Oleh řekl, že Vovkovinsky byl kvůli své velikosti celebritou, když přijel z Ukrajiny. Ale rovněž uvedl, že Igor by „raději žil normální život, než aby byl známý.”

Související články

Další články

Nejnovější kauzy