Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřel nejhorší vrah v dějinách americké kriminalistiky: Samuel Little lovil prostitutky

Samuel Little.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
usa
V USA ve středu zemřel Samuel Little, který je označován za nejhoršího mnohonásobného vraha v dějinách země. Přiznal se k vraždě 93 lidí, převážně žen, informovala dnes agentura Reuters. Příčinu úmrtí muže, kterému bylo 80 let, kalifornská vězeňská správa zatím nezveřejnila.

Little byl zatčen v roce 2012 v útulku pro bezdomovce v Kentucky, odkud jej kvůli obvinění z drogových deliktů vydali do Kalifornie. Na základě vzorku DNA ale policie muže později obvinila ze tří nevyřešených vražd žen, které byly uškrceny v letech 1987 až 1989. Soud mu za ně v roce 2014 uložil trojnásobný trest doživotního vězení bez možnosti předčasného propuštění.

Zabíjel prostitutky a narkomanky

Speciální jednotka Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) později zjistila, že Littlea lze spojit i s řadou dalších nevyřešených vražd z let 1970 až 2005. Podle vyšetřovatelů byly jeho terčem zejména "zranitelné ženy a ženy na okraji společnosti", často prostitutky či drogově závislé. U řady z nich se původně předpokládalo, že se předávkovaly, nebo byla jejich smrt prohlášena za nešťastnou náhodu.

Bývalý boxer Little se nakonec ve vězení přiznal k 93 vraždám v 19 amerických státech, což z něj podle FBI činí nejhoršího vraha v dějinách americké kriminalistiky. Úředně potvrzeno bylo jen 50 vražd.

V říjnu 2019 požádala FBI veřejnost o pomoc s identifikací dalších obětí. Jejich tváře nakreslil ve vězení sám Little. Podle listu The Washington Post Littleova smrt dál snížila naděje na identifikaci mrtvých.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy