Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel nejhorší vrah v dějinách americké kriminalistiky: Samuel Little lovil prostitutky

Samuel Little.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
usa
V USA ve středu zemřel Samuel Little, který je označován za nejhoršího mnohonásobného vraha v dějinách země. Přiznal se k vraždě 93 lidí, převážně žen, informovala dnes agentura Reuters. Příčinu úmrtí muže, kterému bylo 80 let, kalifornská vězeňská správa zatím nezveřejnila.

Little byl zatčen v roce 2012 v útulku pro bezdomovce v Kentucky, odkud jej kvůli obvinění z drogových deliktů vydali do Kalifornie. Na základě vzorku DNA ale policie muže později obvinila ze tří nevyřešených vražd žen, které byly uškrceny v letech 1987 až 1989. Soud mu za ně v roce 2014 uložil trojnásobný trest doživotního vězení bez možnosti předčasného propuštění.

Zabíjel prostitutky a narkomanky

Speciální jednotka Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) později zjistila, že Littlea lze spojit i s řadou dalších nevyřešených vražd z let 1970 až 2005. Podle vyšetřovatelů byly jeho terčem zejména "zranitelné ženy a ženy na okraji společnosti", často prostitutky či drogově závislé. U řady z nich se původně předpokládalo, že se předávkovaly, nebo byla jejich smrt prohlášena za nešťastnou náhodu.

Bývalý boxer Little se nakonec ve vězení přiznal k 93 vraždám v 19 amerických státech, což z něj podle FBI činí nejhoršího vraha v dějinách americké kriminalistiky. Úředně potvrzeno bylo jen 50 vražd.

V říjnu 2019 požádala FBI veřejnost o pomoc s identifikací dalších obětí. Jejich tváře nakreslil ve vězení sám Little. Podle listu The Washington Post Littleova smrt dál snížila naděje na identifikaci mrtvých.

Související články

Další články