Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Zemřel návrhář Hubert de Givenchy (†91): Oblékal svou múzu Audrey Hepburn

Ať mu je země lehká.
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Zemřel francouzský návrhář Hubert de Givenchy. Bylo mu 91 let. Jeho múzou byla celý život Audrey Hepburn (†64). Má na svědomí kostýmy z filmů jako Snídaně u Tiffanyho nebo Funny Face. Svět módy truchlí a ještě dlouho bude.

V sobotu zemřel aristokrat a návrhář Hubert de Givenchy, který svět módy obohacoval několik desítek let. Jeho věčnou múzou byla Audrey Hepburn, kterou s láskou oblékal. Kostýmy ve filmech Snídaně u Tiffanyho nebo Usměvavá tvář (Funny Face) jsou jeho práce. Herečka ho zároveň inspirovala k výrobě jeho prvního parfému L’Interdit. Jeho ženské elegance využívaly prvoligové hvězdy jako Jane Fonda, Grace Kelly nebo Jacqueline Kennedy Onassis.

Jeho módní rukopis byl nezaměnitelný. Život si ale užíval plnými doušky. Skonal ve věku jedenadevadesáti let. Francouzský módní dům založil už v roce 1952, kdy přišel se svojí první kolekcí, píše web wwd.com.

„Určoval pravidla mezinárodní módy svým nadčasovým přístupem i podobou oděvů, které vymýšlel nejen pro svou přítelkyni a múzu Audrey Hepburn více než 40 let. Jeho práce má stejný význam jako kdysi. Bude nám chybět,“ prohlásilo vedení módního domu.

Související články

Další články