Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemřel muž, který se chtěl v Pardubicích upálit: O život bojoval dva měsíce

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
smutná zpráva
Muž (†44) se na začátku listopadu pokusil na náměstí před divadlem v Pardubicích o sebevraždu upálením. Polil se hořlavinou a zapálil, potom údajně křičel něco o Bohu a utíkaly před ním děti. V pondělí, po více než dvou měsících boje o život, zraněním podlehl.

Zesnulého tehdy uhasili už pohotoví kolemjdoucí, přivolaní záchranáři ho pak převezli do vinohradské nemocnice v Praze. S následky popálenin na šedesáti procentech těla muž bojoval přes dva měsíce. Upálit se pokusil 4. listopadu před pardubickým divadlem.

„Šel jsem z krámu a vidím utíkající děti a za nimi hořící chlap. Tak jsem se rozeběhl proti němu, abych ho uhasil. On utíkal za nimi a křičel něco o Bohu, ale byl jsem daleko. K uhašení jsem použil svoji mikinu,“ uvedl svědek pro televizi Prima.

Muže se snažili zachránit na specializovaném oddělení pražské vinohradské nemocnice. Až do 13. ledna ho udržovali v umělém spánku. Podle informací portálu idnes.cz v pondělí zemřel.

Související články

Další články