Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zemřel moderátor pořadu Šest ran do klobouku: Lukeš bojoval s rakovinou a pochoval ženu

Zemřel Pavel Lukeš: Moderátor pořadu Šest ran do klobouku
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Ve věku 77 let zemřel moderátor, scenárista a dramaturg Pavel Lukeš. Ten se proslavil zejména populárním pořadem Šest ran do klobouku. Uváděl ale také Manželský pětiboj nebo Dva z jednoho města. O smutné zpávě informovalo Rádio Impuls.
Moderátor Pavel Lukeš se stal populárním zejména v osmdesátých letech, kdy prorazil s oblíbeným soutěžním pořadem Šest ran do klobouku. "Nedělal jsem jenom to, i Manželský pětiboj, Dva z jednoho města, a něco také na Slovensku. Na Primě jsme časem zkoušeli návrat Buřinky na Primě," říkal Lukeš před lety pro portál Super.cz.

Slibně rozjetou televizní kariéru ale zarazila rakovina. "Měl jsem lymfom (nádorové onemocnění mízních uzlin – pozn. red.). Když mě otevřeli, zjistili, že je to neoperovatelné. Přesunuli mě do Motola, kde mi doktorka Kubáčková při první návštěvě řekla, že mě z toho dostane," vyprávěl bývalý moderátor. Jak doktorka řekla, tak udělala, Lukeš rakovinu porazil.

Přišel o manželku

Do toho ale přišla další těžká rána, když v roce 2015 přišel o svou milovanou manželku. "Ležela vedle mě, stalo se to ve spánku. Zradilo ji srdíčko," vzpomínal Lukeš. Se svou láskou byl dlouhých 48 let.

Přestože se zvládl vyrovnat se smrtí manželky i s těžkou nemocí, kdy mu lékaři předpovídali dva měsíce života, zemřel Lukeš ve věku 77 let. Bez bližších informací o tom informovalo Radio Impuls.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy