Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel Miroslav Středa: Herec ze seriálu Sanitka podlehl těžké nemoci

Zemřel Miroslav Středa: Herec ze seriálu Sanitka podlehl těžké nemoci
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 4 fotografie
odchod umělce

Ve věku 76 let v sobotu ráno zemřel divadelní a filmový herec Miroslav Středa. Známý je ze seriálů Zdivočelá země, Sanitka nebo Synové a dcery Jakuba skláře.

Divadelní svět opustil další herec. Ve věku 76 let zemřel v sobotu ráno Miroslav Středa. Řadu let působil v pražském Činoherním klubu, naposledy hrál v Městském divadle v Mostě. Ve filmech a v televizi dostával obvykle menší role, jako například v seriálu Zdivočelá země. O hercově úmrtí po dlouhé těžké nemoci dnes ČTK informovala jeho manželka Jaroslava Středová.

Středa se narodil v květnu 1945 v Náchodě, kde také jako vyučený seřizovač textilních strojů začal s herectvím v ochotnickém souboru. Po absolvování Janáčkovy akademie múzických umění krátce působil v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, odkud odešel do desetiletého angažmá ve Státním divadle v Brně. Na konci 70. let minulého století přešel do Činoherního klubu v Praze. Naposledy byl v angažmá Městského divadla v Mostě, kde se také na konci roku 2014 s hereckou kariérou rozloučil.

Miroslav Středa ztvárnil řadu menších rolí také ve filmu či televizi. Zahrál si například ve filmové komedii Buldoci a třešně či v seriálech Sanitka, Četnické humoresky, Slovácko sa nesúdi, O zvířatech a lidech nebo Synové a dcery Jakuba skláře. Po roce 1989 ho mohli televizní diváci vidět například v seriálu Zdivočelá země. Kromě televize se Středa uplatňoval také v dabingu a rozhlase.

Související články

Další články