Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel mim Boris Hybner! Smrt si pro něj přišla ve spánku…

S dcerou Vandou Hybnerovou.
Zdroj: Profimedia
Ve věku 74 let zemřel slavný herec a mim Boris Hybner. Před 10 lety porazil rakovinu, ale dvojitý infarkt jeho tělo už nevydrželo. Po infarktech byl uložen do umělého spánku, ze kterého se už nevzbudil. Jeho smrt přišla v sobotu odpoledne nečekaně.

„Dne 2. dubna 2016 odešel po krátké náhlé nemoci skvělý člověk, clown, herec, dramaturg, režisér, scenárista, vysokoškolský pedagog a představitel české pantomimické školy Boris Hybner,“ stojí v oficiálním vyjádření televize Prima, kterou jeho dcera Vanda Hybnerová pověřila komunikací.

Boris Hybner překonal závislost na alkoholu a vybojoval svůj život s rakovinou. Tvrdou diagnózu se dozvěděl v roce 2007. Nádor mu tenkrát zabíral třetinu vnitřního obvodu střeva. Po léčbě skončil s vývodem střev na břiše a musel se naučit o sebe postarat. Zvládl i to. Jenomže jeho život podle informací Blesku ukončil silný dvojitý infarkt a on byl uložen do umělého spánku. Z toho už se mim, známý z filmů Rozpuštěný a vypuštěný, Rafťáci, Pelíšky, Pupendo nebo U mě dobrý, už neprobudil.

Boris Hybner byl všestranný umělec a pedagog. Vystupoval po celém světě a v několika českých filmech si zahrál menší role.

Ještě v půlce února doprovázel svoji dceru Vandu na premiéru filmu a nic nenasvědčovalo tomu, že by jeho zdravotní stav byl špatný.

Související články

Další články