Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel Miloš Říha: Legenda českého hokeje odešla v jednašedesáti letech

Zemřel Miloš Říha: Legenda českého hokeje odešla v jednašedesáti letech
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
tragédie
Český hokejový svět je v slzách. Do nebe odešel jeden z nejznámějších českých hokejových trenérů Miloš Říha. V jednašedesáti letech prohrál boj se zdravotními obtížemi.

Bývalý trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha zemřel. Bylo mu 61 let. V úterý to webu iSport.cz potvrdil jeho syn Miloš Říha mladší.

Miloš naposledy vydechl v nemocnici. V posledních dnech bojoval o život po převozu ze Slovenska v pražském IKEMu. "Je to pro nás všechny nepopsatelný šok, že nám odešel tak velký a skvělý člověk a obrovský srdcař," řekl portálu zdrcený syn Říhy.

Rodina se v uplynulých týdnech ke zdravotnímu stavu hokejového trenéra nijak nevyjadřovala. "Poslední měsíc byl velký boj, děkuji celé rodině a všem blízkým, kteří byli při nás a snažili se ze všech sil. A tátovi bych chtěl za všechno, co dělal vždy pro ostatní, od srdce poděkovat," uvedl truchlící Miloš Říha mladší.

Říha skončil v roli reprezentačního trenéra po poslední sezóně. Jak měl napsáno ve smlouvě, trénovat měl ještě na mistrovství světa v Bělorusku a Lotyšsku. Jenže kvůli pandemii koronaviru se toho nedočkal.

V létě ho pak začaly doprovázet vážné zdravotní problémy. Těm bohužel nyní podlehl. "Chci požádat cele hokejové hnutí, fanoušky a kamarády, aby uctili tátovu památku a vzpomínali na něj jen v tom nejlepším," dodal na závěr syn známého hokejového trenéra.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy