Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel Miloš Jakeš: Poslední generální tajemník ÚV KSČ se dožil 97 let

Zemřel Miloš Jakeš: Poslední generální tajemník ÚV KSČ se dožil 97 let
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Smrt komunisty
Zapsal se do historie jako poslední generální tajemník ÚV KSČ. Miloš Jakeš vystřídal v roce 1987 ve funkci Gustáva Husáka a ve funkci vydržel krátce. V listopadu roku 1989 neustál sametovou revoluci. Nakonec odešel ve věku 97 let. O jeho úmrtí informovala Prima CNN.

Komunistický pohlavár DALŠÍ INFORMACE O JAKEŠOVI NAJDETE ZDE. se dožil velmi vysokého věku. Ještě v 97 letech rozdával rozhovory a nechával se fotit například na lavičce Václava Havla, čímž vyprovokoval spoustu lidí. V úterý měl pohřeb v Praze v Motole. Bez účasti veřejnosti. Jakeš zemřel již 10. července.

Muž, kterému v Česku nikdo neřekl jinak, než Milouš, byl posledním velkým žijícím vůdcem bývalého československého komunistického režimu.

Poslední rozhovor odmítl

Na začátku roku 2020 Jakeš přiznal, že se necítí dobře. Chtěli jsme s ním udělat velký rozhovor, ale bylo vidět, že Jakešovi došly síly. V létě 2019 skončil v LDN v Roztokách u Prahy. Zdálo se, že jeho zdraví je už velmi podlomené. Na zimu se ale ještě vrátil domů.

Zastihli jsme ho v bytě v únoru, rozhovor Jakeš ale rázně odmítl. Bylo na něm vidět, že už má málo energie. A sám to přiznal. "Jsem nemocný, takže už na tyhle věci nemám náladu ani sílu. Nezlobte se," řekl reportérům eXtra.cz.

Nesloužil mu dobře sluch a nakonec si stěžoval i na zrak. Na veřejnosti se v posledním roce již neobjevoval. Jak přesně Miloš Jakeš zemřel, není zatím známo.

DALŠÍ INFORMACE O JAKEŠOVI NAJDETE ZDE

Související články

Další články

Nejnovější kauzy