Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel miliardář Jiří Mach: Proslulý byl láskou k luxusním vozům, se kterými havaroval

Zemřel miliardář Jiří Mach: Proslulý byl láskou k luxusním vozům, se kterými havaroval
Zdroj: machdrubez.cz
úmrtí
Miliardář a zakladatel velkochovu drůbeže Jiří Mach je po smrti. Zemřel ve věku 78 let a byl proslulý svou vášní pro zemědělství, luxusní auta a kulturu. Smutnou zprávu oznámili organizátoři festivalu Smetanova Litomyšl na jejich facebookové stránce. Festival byl Machem podporován a byl jeho příznivcem.

Založil velkochov drůbeže Mach Drůbež a vydělal na tom obrovské jmění. Jiří Mach minulý týden oslavil 78. narozeniny, avšak ve středu zemřel. O úmrtí známého miliardáře informovali organizátoři festivalu Smetanova Litomyšl a rodina to potvrdila webu TN.cz. Co se stalo, však odmítli sdělit, což je v těžkých časech a s ohledem na situaci pochopitelné.

"Ve středu 15. července zemřel pan Jiří Mach, mecenáš kultury, velký příznivec a podporovatel festivalu Smetanova Litomyšl. Člověk se svérázným vystupováním, ale se zlatým srdcem. Bude nám jej připomínat řada uměleckých děl v Litomyšli, každé poledne pak jeho zvon, znějící z věže piaristického kostela. Čest jeho památce," píše se na facebookové stránce festivalu.

Miloval luxusní auta, často s nimi však boural

Zakladatel jednoho z nejúspěšnějších podniků byl předurčen k tomu se zemědělství věnovat. Jeho otec i dědeček vlastnili půdu, které se věnovali. Mach Drůbež v Litomyšli provozoval s ostatními členy rodiny. V současnosti firma představuje největší a nejmodernější komplex líhní v České a Slovenské republice. Po 28 letech přišla o svého zakladatele.

Mach nebyl jen milovníkem zemědělství, zálibu a vášeň našel i v luxusních autech a kultuře. Proslulý byl například tím, že v luxusních vozech často havaroval a má za sebou několik zničených vozidel značek Lamborghini, Ferarri a také Bentley. Měl to štěstí, že se mu nestávalo nic vážného a odnesla to pouze auta.

Související články

Další články