Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel Milan Stehlík: Vilík z Včelky Máji a herec malých rolí odešel v 77 letech

Zdroj: Se svolením ČT
+ Další fotografie
Úmrtí

Činohra Národního divadla se loučí s další hvězdou. Ve věku 77 let zemřel herec Milan Stehlík, který se mimo jiné proslavil dabingem. Ikonicky například namluvil Vilíka z oblíbeného animovaného seriálu Včelka Mája.
Milan Stehlík pocházel z filmařské rodiny, sám ale byl po téměř celý život spjatý především s divadlem. Poté, co vystudoval DAMU, působil na pražských jevištích. Postupně se propracoval mezi členy Činohry Národního divadla, mezi něž patřil až do své smrti, kterou pro portál iDnes.cz potvrdil mluvčí první scény Tomáš Staněk.

Stehlík vystoupil ve více než stovce nejrůznějších rolí. Diváci si ho mohou pamatovat zejména z představení Sluha svou pánů, Audience u královny, Sen čarovné noci nebo dokonce z opery Juliette. 

Věnoval se dabingu

Podobně jako rodiče, i Stehlík koketoval s filmem. Roličky měl ale spíše menší. Objevil se například v seriálu Třicet případů majora Zemana, zahrál si v pohádkách Princ a chuďas nebo třeba Čertův švagr.

Do povědomí televizních diváků se ale nezapomenutelně zapsal dabingem Vilíka z oblíbeného dětského seriálu Včelka Mája. Odešel tak velký divadelní herec, ale i muž s nezapomenutelným hlasem.

Související články

Další články