Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel miláček hvězd princ Azim (†38): Byl syn hororového sultána z Bruneje homosexuál?

Zemřel miláček hvězd princ Azim (†38): Byl syn hororového sultána z Bruneje homosexuál?
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Úmrtí
V sobotu 24. října ve svých 38 letech zemřel druhorozený syn brunejského sultána princ Azim. Potomek sultána Hassanala Bolkiaha si žil obklopen neuvěřitelným luxusem a bohatstvím. Jeho opulentní večírky byly známy nejen po celém Londýně.

Princ Hami Abdul Azim údajně trpěl vážnou nemocí a byl dlouho hospitalizován. Jeho diagnóza není přesně známa, podle některých zdrojů měl rakovinu. Dle místních zvyklostí byl pohřben týž den v královském mauzoleu. Poté začal sedmidenní státní smutek a obyvatelstvo bylo požádáno, aby se oblékalo do bílé, což je v Bruneji barva smutku. Princ byl čtvrtým v pořadí na trůn a mimo jiné byl filmovým producentem.

Smrt ukamenováním za stejnopohlavní styk

Otec prince Azima Hassanal Bolkiah je považován za hororového sultána. V posledních desetiletích prosazoval tvrdou vizi islámu, která je v rozporu s bohatým životním stylem královské rodiny. Homosexualita je v Bruneji nezákonná již od dob britské nadvlády, v posledních letech se však sultán snaží uzákonit prvky práva šaría, kdy za homosexuální styk mezi muži nebo za cizoložství hrozí tamnímu muslimskému obyvatelstvu smrt ukamenováním. Ženám pak za homosexuální styk hrozí 40 ran holí nebo až 10leté vězení.

Byl princ Azim homosexuál?

Média ráda šířila zprávy o požitkářském životním stylu prince Azima i jeho staršího bratra Jefriho. Těžko říct, jak by sultán reagoval na další zvěsti o svém synovi, který byl znám svými bujarými večírky. Blogger celebrit Perez Hilton (42) ve svých videích na YouTube poukázal na to, že druhorozený syn brunejského sultána byl údajně homosexuál. Jestlipak by pro sultánova syna platily jeho kruté zákony?

Život ve zlatě

Desítky let je sultán Hassanal považován za jednoho z nejbohatších mužů na světě a podle toho také utrácí. Shromáždil největší sbírku vzácných automobilů na světě včetně pozlaceného Rolls-Royce. Vlastní také palác s 1788 místnostmi, Istana Nurul Iman, největší soukromý dům na světě. Patří mu devět nejexkluzivnějších hotelů na světě, včetně Beverly Hills Hotel a Hotel Bel-Air v Los Angeles, Dorchesteru v Londýně a hotelu Plaza Athénée v Paříži. Ke svým 50. narozeninám si jako hudební doprovod najal Michaela Jacksona. Sám princ Azim byl údajně velkým obdivovatelem Mariah Carey a říká se, že jí nechal soukromým letadlem dopravit náhrdelník v hodnotě 90 milionů korun.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy