Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Zemřel mi kvůli tobě tatínek: Usmaž se v pekle! Vzkaz plný slz vrahovi z Ostravy

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook/Události Ostrava
+ Dalších 15 fotografií
střelec z nemocnice
 • Černý den pro Ostravu i celé Česko, běsnění Ctirada Vitáska (†42) v nemocnici má 6 obětí.
 • Krátce po sedmé ráno vtrhl do čekárny, před rozpoutáním krvavého pekla údajně nejprve řekl dětem, aby odešly.
 • Na sociálních sítích se už svěřují lidé, kteří kvůli Vitáskovi přišli o milované, je mezi nimi i mladá studentka.
 • Zdrcená dcera vzkázala mrtvému útočníkovi, že je svině a má se usmažit v pekle!
 • „Kvůli tobě, ty zmr-e, umřel dnes můj nevlastní táta! Usmaž se v pekle, ty svině jedna, spolu se svojí sviňskou rodinou!“ napsala zdrcená dcera, kterou podle jejích slov Ctirad Vitásek (†42) připravil o milovaného příbuzného.

  Stavební dělník rozpoutal v ostravské nemocnici krvavé peklo. Po sedmé hodině ranní vtrhl do čekárny a údajně řekl dětem, ať odejdou. Potom začal střílet, lidem mířil přímo na hlavu nebo krk. Dohromady zasáhl 9 lidí, z nichž 5 zemřelo přímo na místě, další člověk podlehl zraněním na operačním sále. Jeden z postřelených zůstává v kritickém stavu, dva další se podařilo lékařům stabilizovat. Po hrůzném činu odjel na Opavsko za svou matkou, které se přiznal, že vraždil a jde se zabít. Když ho vypátral policejní vrtulník, prostřelil si hlavu.

  „Potrestat jeho rodinu za něj. Dozvědět se to v 10 hodin na zkoušce, nemoct nic udělat, je to nejhorší, co můžete zažít,“ pokračovala studentka v bolestné zpovědi. „Nejsem zlý člověk, možná mě můj komentář jednou bude mrzet, ale momentálně mám tento názor a něco jsem napsat musela, i když to nebyl můj úmysl,“ uzavřela.

  Vrah chodíval na střelnici

  Vitásek zabil nevinné i sebe nelegálně drženou zbraní. Vrahův bývalý zaměstnavatel řekl České televizi, že o ní nikdy nemluvil, občas ale s dalšími podřízenými chodívali na střelnici.

  Předseda vlády Andrej Babiš (65, za ANO) uvedl, že památku obětí uctí Česko 17. prosince, celou zemí budou dvě minuty a dvacet vteřin znít sirény. Pozůstalým přislíbil 300 tisíc korun ze státní kasy. Před nemocnicí už vlaje černý prapor.

  Policisté odpoledne upřesnili pohlaví zavražděných, vyšetřování masakru bude pokračovat i po smrti pachatele. „Obětí dnešní střelby jsou čtyři muži a dvě ženy. Další postřelený je v kritickém stavu po operaci a v nemocnici dále zůstává ještě jeden zraněný. Policie intenzivně vyšetřuje motiv střelby a další okolnosti případu,” sdělili muži zákona na Twitteru.

  Masakr v ostravské nemocnici

  Související články

  Další články