Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemřel Matti Nykänen (†55): Slavný skokan měl pět manželek a pil jak duha!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Smutná zpráva
V noci na pondělí naposledy vydechl nejslavnější finský skokan na lyžích. Vedle sportovních úspěchů vedl Matti Nykänen bouřlivý život, který ho v 55 letech dostihl. Ve velkém holdoval alkoholu, šestkrát se oženil a skončil i ve vězení.

Slavný finský sportovec Matti Nykänen za dosud nevyjasněných okolností zemřel v noci z neděle na pondělí. Smutnou zprávu jako první přinesl finský server Seiska.

Nykänen požíval největší popularity v 80. letech. Jako jedinému v historii skokanského sportu se mu totiž podařilo získat všech pět velkých trofejí. Byl držitelem zlata na olympiádě (4), zlata na mistrovství světa ve skocích (5), zlata na mistrovství světa v letech (1), křišťálového glóbu na celkové prvenství ve Světovém poháru (4) a dvakrát zvítězil na Turné čtyř můstků.

Jenže to nebyly pouze lyže, jimž Nykänen obětoval svůj život. Nebylo tajemstvím, že ve velkém holdoval alkoholu. Rád měl i ženy, šestkrát se oženil, jednu manželku si vzal hned dvakrát. Za násilné trestné činy známého Fina několikrát sebrala policie, za mřížemi celkově strávil několik měsíců.

Související články

Další články