Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel Lubomír Mátl (†79): Dcera Kateřina prožívá těžké dny, poslala otci vzkaz do nebe

Zemřel Lubomír Mátl (†79): Dcera Kateřina prožívá těžké dny, poslala otci vzkaz do nebe
Zdroj: facebook/ archiv Kateřiny Mátlové
+ Další 2 fotografie
úmrtí
Uznávaný český sbormistr, dirigent, pedagog a zpěvák Lubomír Mátl naposledy vydechl v neděli 9. srpna 2020. Jeho smrt zasáhla nejen jeho rodinu, ale i známé, jako například Dádu Patrasovou (64), jejíž otec byl harfenista České filharmonie a docent HAMU. Kateřina Mátlová (41) alias Kate Matl, jedna ze šesti dcer slavného muzikanta, poslala svému otci velmi dojemný vzkaz.

Vzpomínka v srdci

"Tatínku můj milovaný, budeš tu s námi napořád. Díky Ti za vše, co jsi mě naučil, jakým jsi byl člověkem, co jsi lidem okolo sebe předával, díky za Tvou lásku, kterou jsi mi ukazoval každým dnem, lásku k hudbě, ke svým blízkým, ke každému člověku, kterého jsi potkal. Díky, že jsi tu byl s námi, s maminkou, se svými žáky a se svými kolegy. Každý z nás Tě bude mít v srdci s nějakou tou krásnou, vtipnou vzpomínkou," píše Kate na svém facebookovém profilu.

Dále píše, že její otec bude navždy jejím vzorem. "Mám Tě ve svém srdci a provázíš mě každým mým krokem. Měla jsem/měly jsme a máme nejlepšího tatínka," uzavírá.

Smutná Dáda Patrasová

Smutnou zprávu těžce nesla i herečka Dáda Patrasová (64). „Takový geniální muzikant. Zemřel na stejnou nemoc jako můj tatínek. Proč musí postihovat zrovna je, kteří se celý život zaobírají hudbou?" řekla Dáda pro server blesk.cz.

Lubomír Mátl se narodil 6. března 1941 v Brně. Hudba ho provázela už od dětství, jeho rodina se jí věnovala a on sám se už jako malý kluk dostal do Brněnského dětského sboru pod vedením Františka Lýska. Během své kariéry spolupracoval s významnými jmény, jako např. sir Alan Charles Maclaurin Mackerras, Claudio Abbado, Gregory Albrecht, Leonard Bernstein, Jiří Bělohlávek či Ricardo Mutti. Se svou ženou, hudební teoretičkou Jiřinou Mátlovou má šest dcer, které se věnují profesionálně hudbě - sopranistku a muzikálovou zpěvačku Terezu Mátlovou, houslistku Marii Mátlovou, sopranistku Markétu Fassati, zpěvačku Barbaru Solazzo-Mátlovou, Alžbětu Kerberovou a Kateřinu Mátlovou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy