Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zemřel legendární zpěvák skupiny Nazareth. Dan McCafferty patřil k zakládajícím členům

Dan McCafferty ze skupiny Nazareth zemřel.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

V šestasedmdesáti letech zemřel původní zpěvák skotské hardrockové skupiny Nazareth Dan McCafferty. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny, která vznikla v roce 1968. Úmrtí zpěváka potvrdil jeho dlouholetý přítel a baskytarista Pete Agnew podle webu Mirror.

Ve věku 76 let zemřel v úterý 8. listopadu Dan McCafferty, původní a také dlouholetý zpěvák skotské skupiny Nazareth. „Dan zemřel dnes ve 12:40. Toto je nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel učinit. Maryann a rodina ztratily svého milovaného manžela a otce, já ztratil svého nejlepšího přítele a svět přišel o jednoho z nejlepších zpěváků, kteří kdy žili. Nyní je příliš těžké říkat něco víc,“ napsal podle webu Mirror Pete Agnew, baskytarista a spoluzakladatel skotské skupiny.

Úspěšná hardrocková kapela

Kapela Nazareth byla založena v roce 1968 a do dnešních dnů je uznávanou hardrockovou legendou. Prodala více než 60 milionů alb a po světě její členové odehráli tisíce koncertů. Jejich populární písně byly například Love Hurts, Dream On či Razamanaz.

Dan McCafferty opustil skupinu v roce 2013 kvůli zdravotním potížím. O necelý rok později ho vystřídal skotský zpěvák Linton Osborne, jak informoval web Daily Record.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy