Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zemřel legendární zpěvák skupiny Nazareth. Dan McCafferty patřil k zakládajícím členům

Dan McCafferty ze skupiny Nazareth zemřel.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

V šestasedmdesáti letech zemřel původní zpěvák skotské hardrockové skupiny Nazareth Dan McCafferty. Byl jedním ze zakládajících členů skupiny, která vznikla v roce 1968. Úmrtí zpěváka potvrdil jeho dlouholetý přítel a baskytarista Pete Agnew podle webu Mirror.

Ve věku 76 let zemřel v úterý 8. listopadu Dan McCafferty, původní a také dlouholetý zpěvák skotské skupiny Nazareth. „Dan zemřel dnes ve 12:40. Toto je nejsmutnější oznámení, jaké jsem kdy musel učinit. Maryann a rodina ztratily svého milovaného manžela a otce, já ztratil svého nejlepšího přítele a svět přišel o jednoho z nejlepších zpěváků, kteří kdy žili. Nyní je příliš těžké říkat něco víc,“ napsal podle webu Mirror Pete Agnew, baskytarista a spoluzakladatel skotské skupiny.

Úspěšná hardrocková kapela

Kapela Nazareth byla založena v roce 1968 a do dnešních dnů je uznávanou hardrockovou legendou. Prodala více než 60 milionů alb a po světě její členové odehráli tisíce koncertů. Jejich populární písně byly například Love Hurts, Dream On či Razamanaz.

Dan McCafferty opustil skupinu v roce 2013 kvůli zdravotním potížím. O necelý rok později ho vystřídal skotský zpěvák Linton Osborne, jak informoval web Daily Record.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy