Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřel legendární country zpěvák Kenny Rogers: Jeho hit u nás proslavil Pavel Bobek

Zdroj: Profimedia.cz
smutná zpráva
Smutná zpráva zasáhla všechny příznivce country muziky. V pátek zemřel legendární zpěvák tohoto žánru Kenny Rogers (†81), poslední týdny svého života trávil v hospicu. Jeho největší hit do češtiny přezpíval Pavel Bobek (†76).

Legendární zpěvák a kytarista Kenny Rogers je po smrti, bylo mu 81 let. Smutnou zprávu oznámil jeho agent, držitel mnoha cen Grammy zemřel přirozenou smrtí, neobešel se však bez péče druhých.

Rogers na konci padesátých let začínal u jazzu, nakonec ale propadl folku a country. Jeho prvním velkým hitem byla písnička Ruby, Don’t Take Your Love to Town. Známou se stala i v českém prostředí, a to díky předělávce Pavla Bobka s názvem Oh, Ruby, nechtěj mi lásku brát.

Charita i podnikání

Mezi Rogersovy další slavné písně patří Coward of the County, The Gambler nebo Islands in the Stream. Nechyběl ani ve skladbě We Are The World, do které Michael Jackson (†50) sezval nejznámější tváře a jejímž cílem bylo ukončit hladomor ve světě. Rogers celkem prodal přes 100 milionů kusů nahrávek, patří tak mezi nejúspěšnější hudebníky v historii.

V 90. letech začal i podnikat, provozoval třeba vlastní řetězec rychlého občerstvení. Nezanedbatelnou část svého času věnoval také charitě, dlouhodobě podporoval Červený kříž

Související články

Další články