Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Zemřel Ivan Král (†71): Legendární baskytarista Patti Smith Group hrál po boku Iggyho Popa

Zemřel Ivan Král (†71): Legendární baskytarista Patti Smith Group hrál po boku Iggyho Popa
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
smrt
V jednasedmdesáti letech zemřel hudebník Ivan Král, který se proslavil jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech 20. století. Byl také jedním z režisérů dokumentárního filmu The Blank Generation z roku 1976 a v roce 2001 byl nominován na Českého lva. Ivan Král si během svého života zahrál s takovými esy jako David Bowie nebo Iggy Pop. Jeho smrt potvrdili organizátoři známého festivalu na facebookových stránkách Metronome Prague.

"Je nám to strašně líto, ale bohužel musíme potvrdit informaci, že odešel Ivan Kral. Upřímnou soustrast rodině i blízkým přátelům," píše se na facebookových stránkách Metronome Prague.

Ivan Král byl muzikant a baskytarista skupiny Patti Smith Group. Po emigraci do New Yorku se proslavil hraním s Patti Smith, Iggym Popem nebo Davidem Bowiem. Ivan Král se narodil v roce 1948 v Praze a v roce 1966 odjel původně na měsíc za svými rodiči do Ameriky.

Rodiče ale Ivana zpátky do Česka nepustili ani přesto, že se mu doma začalo po hudební stránce velmi dařit. "Po šedesátém osmém roce už mi bylo jasné, že se chci za každou cenu stát americkým občanem," řekl před časem v rozhovoru pro Novinky.cz.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy