Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zemřel Ladislav Potměšil (†75): Vdova prozradila, jak proběhne poslední rozloučení s legendou

Ladislav Potměšil se svou milovanou ženou Jaroslavou Brouskovou.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Poslední rozloučení

Po těžké nemoci navždy odešel herec Ladislav Potměšil (†75), který byl známý svými rolemi ve filmech Discopříběh nebo třeba Byl jednou jeden polda. Jeho manželka Jaroslava Brousková (70) řekla, že poslední rozloučení proběhne, podle přání manžela, v úzkém rodinném kruhu. 

Zprávu o úmrtí herce Ladislava Potměšila potvrdil v pondělí 12. července jeho syn Jan. „Táta umřel dnes ráno v nemocnici Motol po dlouhé nemoci. Celá rodina jsme se mu snažili být nablízku. Největší obdiv má moje maminka, která se o něj poslední těžké roky maximálně starala. Byl pro mě a mého bratra nejen úžasným tátou, ale hlavně nejlepším přítelem, který mi strašně chybí," řekl pro eXtra.cz hercův syn.

Ladislavova druhá manželka Jaroslava Brousková, která pochází z umělecké rodiny, pro ČTK prozradila, že se podle přání manžela uskuteční poslední rozloučení v úzkém kruhu rodinném.

Hrál v komediích i dramatech

„Já jsem Láďu obsadil do svého prvního celovečerního filmu, to bylo v roce 1979, který se jmenoval Drsná Planina. Tam měl jednu ze tří hlavních rolí s Jirkou Bartoškou a Ivanem Vyskočilem a myslím si, že zapadl perfektně do toho příběhu," řekl filmový a televizní režisér Jaroslav Soukup. „A potom jsem s ním pracoval v průběhu let na dalších filmech jako oba Discopříběhy, hrál mi v Kamarádovi do deště a pak v trilogii bláznivých komedií Byl jednou jeden polda,” připomněl.

„Láďa uměl nejen hrát dobře psychologické role, ale objevil jsem u něj, že může hrát i bláznivé komedie. Jako major Maisner v tom exceloval. Discopříběh I a II byly také trochu komediální role, ale reálné, major Maisner je úplně jiné herectví. Ale já jsem tušil, že to v něm je, a risknul jsem to. Dodneška se ty komedie každý rok vysílají, i když od vzniku posledního dílu uplynulo už 23 let,” uvedl Soukup.

Divadelní i filmové role

„Je mi to strašně líto, Láďu jsem měl moc rád,” sdělil Rudolf Hrušínský nejmladší, který ve filmech Discopříběh ztvárnil Jirku Horáčka, filmového Potměšilova syna.

Široké uplatnění našel Ladislav Potměšil také v divadle, zahrál si i v řadě televizních sérií. Diváci ho znají například ze seriálů Hospoda, Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů či Přístav.

Pražský rodák absolvoval v roce 1969 DAMU a získal angažmá v Realistickém (dnes Švandově) divadle, kde působil až do roku 1988. Poté hrál krátce v divadle S. K. Neumanna (dnes Divadle pod Palmovkou) a v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka. V letech 1993 až 2007 byl členem souboru Divadla na Vinohradech. Byl podruhé ženatý, s herečkou Jaroslavou Brouskovou mají dva syny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy