Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zemřel Ladislav Lubina: Slavného hokejistu v 54 letech zabila rakovina mozku

Ladislav Lubina zemřel: Hokejový reprezentant prohrál boj s rakovinou
Zdroj: Profimedia
smrt sportovce

Boj se zákeřnou nemocí prohrál bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina (†54). Sportovec byl spojený zejména s hokejovými Pardubicemi, se kterými získal československý titul v sezóně 1988/1989.

Ladislav Lubina zemřel v úterý na rakovinu mozku. Bývalému hokejovému reprezentantivi bylo 54 let. Držitel československého titulu ze sezóny 1988/1989 a dvou stříbrných titulů z české extraligy byl spojen především s pardubickým hokejem. Už v pozici asistenta trenéra dovedl Dynamo v sezńě 2011/2012 k titulu.

Lubina zároveň jako první hokejista dosáhl hranice 900 odehraných zápasů v lize. Mimo Pardubic působil Lubina též ve Dvoře Králové, Třinci, Jihlavě a ze zahraničních klubů v Kaufbeuerenu, Zugu nebo Reipasu Lahti. S národním týmem vybojoval Lubina bronz na Olympiádě v Albertville v roce 1992 a třikrát též na Mistrovství světa (1990, 1992, 1998).

Nehoda s tragickým koncem

Jeho životní dráhu však přetnuly i méně šťastné okamžiky. V roce 2008 zavinil dopravní nehodu u Trotiny na Kráovéhradecku. V protisměru tehdy srazil kamion, který násladně nabořil do dodávky, ve které zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina navíc tehdy z místa nehody utekl. Následně dostal dvouroční podmínku.


Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy