Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel Ladislav Dušek: Herec ze seriálů Vyprávěj nebo Kriminálka Anděl odešel v 77 letech

Ladislav Dušek zemřel ve věku 77 let.
Zdroj: Ladislav Dušek archiv
smrt
Dlouholetý herec libereckého Divadla F. X. Šaldy Ladislav Dušek zemřel v pátek ve věku sedmasedmdesáti let. Herec zemřel po vážné nemoci, o tragické zprávě informovalo divadlo na svém webu.

"Zemřela jedna z nejvýznamnějších osobností libereckého občanského a společenského života," řekl na svém facebookovém profilu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Herec Ladislav Dušek zemřel po vážné nemoci.

Ladislav Dušek v Divadle F. X. Šaldy Liberec působil od září 1989, kde ho zastihly události konce totalitního režimu. Organizoval divadelní stávku a stal se jednou z nezapomenutelných tváří sametové revoluce v Liberci.

Svou občanskou statečnost ale prokázal už během komunistické normalizace, když v roce 1977 veřejně odmítl podepsat antichartu. V roce 1989 potom podepsal prohlášení Několik vět.

"Včerejší říjnová noc byla ještě o něco chladnější a temnější než obvykle. Než jsem šel spát, zastihla mě moc smutná zpráva. Navždy nás opustil Ladislav Dušek (1943-2020). Zemřela jedna z nejvýznamnějších osobností libereckého občanského a společenského života," dodal hejtman Půta.

Ladislav Dušek se objevoval i před kamerou. Diváci si ho mohou pamatovat ze seriálů Vyprávěj, Vraždy v kruhu nebo Kriminálka Anděl, hrál také ve filmech Grandhotel, Krajina ve stínu nebo v pohádce Slíbená princezna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy