Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zemřel kreativní ředitel značky Louis Vuitton. Ve 41 letech podlehl zákeřné nemoci

Virgil Abloh byl kreativním ředitelem Louis Vuitton.
Zdroj: Profimedia
Náhlá smrt

Ve věku pouhých jednačtyřiceti let zemřel talentovaný módní návrhář, kreativní ředitel značky Louis Vuitton a také zakladatel brandu Off-White Virgil Abloh. Několik let bojoval se zákeřnou formou rakoviny. Informace o náhlém skonu se objevila na jeho oficiálním instagramovém profilu.

Celý módní průmysl zůstal v naprostém šoku. V pouhých jednačtyřiceti letech zemřel v neděli 28. listopadu Virgil Abloh, jeden z nejtalentovanějších a nejvýraznějších návrhářů poslední doby. Více než dva roky statečně bojoval s velmi vzácnou a agresivní formou rakoviny, a to angiosarkomem srdce. Smutnou zprávu uveřejnili na jeho oficiálním Instagramu.

„Jsme zdrceni zprávou, že zemřel náš milovaný Virgil Abloh, oddaný otec, manžel, syn, bratr a přítel. Zůstala po něm milující manželka Shannon, jeho děti Lowe a Grey, sestra, rodiče a věrní kolegové a přátelé,” píše se v příspěvku na sociálních sítích.

Talentovaný návrhář a vizionář

Američan Virgil Abloh byl ve světě módy jedním z nejrespektovanějších umělců. V roce 2009 nastoupil jakožto stážista do italské značky Fendi, kam ve stejnou dobu nastoupil taktéž rapper Kanye West. Jakmile se ti dva potkali, začalo přátelství, které přineslo také spoustu společných projektů.

Přelomový se pro Virgila stal rok 2013, kdy založil módní značku Off-White se sídlem v Miláně. Značka se stala oblíbenou zvlášť mezi mladými a spolupracovala například se značkami Nike, Levi’s, Jimmy Choo či Ikea.

Už během jeho stáže u Fendi si Virgila povšiml generální ředitel značky Louis Vuitton, Michael Burke. V roce 2018 ho dosadil na pozici kreativního ředitele pánské divize Louis Vuitton. První kolekci, kterou ještě tentýž rok představil, se setkala s úspěchem a všichni byli jeho nápady nadšení. Své modely dokázal pozvednout na novou úroveň a hravě kombinoval streetwearové prvky s vysokou módou. V módě také interpretoval politiku, hudbu nebo třeba filozofii.

Celý módní svět je v šoku

Také celebrity jsou z jeho náhlého skonu naprosto v šoku. Na sociálních sítích se k tomu ihned začaly vyjadřovat a psát upřímné soustrasti. Návrhářka Donatella Versace přidala jejich společnou fotografii a k tomu připsala: „Virgile, došla mi slova. Svět ztratil módní superstar. Inovátora. Jsem se všemi tvými milovanými během tohoto tragického dne.”

Supermodelka Helena Christensen připsala: „Tohle je naprosto devastující. Virgile, navždy si budu vážit naší komunikace, i když byla písemná. Vždy mi vykouzlila úsměv na tváři.” DJ Diplo uvedl, že tomu nevěří a nemůže to být pravda.

Vzpomínku na Virgila přidala také Monika Marešová, kterou zpráva o jeho skonu také zasáhla. I Kylie Jenner, členka klanu Kardashian-Jenner a influencerka, se vyjádřila k jeho smrti: „Tohle velmi bolí. Milujeme tě, Virgile.”

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy