Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Zemřel král ze Tří oříšků pro Popelku (†87): Zdravotní problémy ho dlouho trápily

+ Dalších 10 fotografií
Smutná zpráva
Několik měsíců ho trápilo zhoršené zdraví, ve čtvrtek německý herec Rolf Hoppe ve věku 87 let zemřel. V Česku si ho pamatujeme jako krále z legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku. Hoppe zemřel v Drážďanech, smutnou zprávu potvrdila hercova rodina.

Král ze Tří oříšků pro Popelku je po smrti. Německého herce Rolfa Hoppeho delší dobu trápilo zhoršené zdraví. Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek v Drážďanech.

O smutné zprávě informoval deník Dresdner Neueste Nachrichten (DNN), listu ji potvrdila hercova rodina.

Ačkoliv je Hoppe v Česku známý především díky legendární Popelce, v 80. letech zazářil například i v oscarem oceněném filmu Mefisto. Vánoce bez Popelky jsou nepředstavitelné nejenom v tuzemsku, ale i v Německu, Norsku, Slovensku nebo Polsku. Pohádka je populární i v Rusku.

Když se Hoppe kvůli zdravotním problémům před rokem nedostavil na pohádkový festival v Annaberg Bucholzu, režisér a scenárista Václav Vorlíček (88) se za ním chtěl vypravit. Rovněž kvůli podlomenému zdraví se tak nakonec nestalo. Staří přátelé se tak sejdou až ve filmovém nebi.

Mohlo by vás zajímat

Další články