Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel král nejslavnějších muzikálů: Hal Prince se dožil věku 91 let

Zemřel král nejslavnějších muzikálů: Hal Prince se dožil věku 91 let
Zdroj: profimedia
odchod krále
Ve věku 91 let zemřel král nejslavnějších muzikálů Harold Prince. Zrovna byl na cestě domů ze svého sídla ve Švýcarsku, když naposledy vydechl na Islandu po krátké nemoci. Harold byl velmi úspěšný divadelní režisér a producent, mezi jeho nejúspěšnější muzikály patří rozhodně Fantom Opery.

Dnes obletěla svět smutná zpráva o smrti velikána Harolda Prince. Úspěšný divadelní producent a režisér zemřel ve věku 91 let, informoval server The New York Times. Tragédie se odehrála, když byl Harold na cestě domů ze své rezidence ve Švýcarsku. Zemřel během středečního dne v islandském hlavním městě Reykjavík po krátkém onemocnění.

Velikán Prince se narodil v Manhattanu a v dětství ho adoptovali náhradní rodiče. Na Pennsylvánské univerzitě absolvoval v 19 letech a později se na dva roky přidal k armádě.

Harold Prince byl považován za krále Broadwaye. Za svou kariéru získal neuvěřitelných 21 divadelních cen Tony. Jeho kariéra započala, když začal pracovat jako asistent producenta George Abbotta. V roce 1962 se vydal po vlastní ose. Zprvu se mu nedařilo a chtěl to vzdát těsně před tím, než přišel jeho průlomový muzikál. Zlom přišel po uvedení muzikálu Kabaret, který sklidil ohromný úspěch. Pak už stoupal na vrchol.

Má na svědomí například známé West Side Story a nebo Sweeney Todd. Jeho největším úspěchem je zcela jistě Fantom Opery. Vytvořil originální režii a jevištní koncepci, podle které se úspěšný muzikál hraje na divadelních prknech dodnes. V roce 2006 získal poslední cenu Tony za celoživotní dílo.

Svou kariéru uzavřel produkcí muzikálu Prince of Broadway, což bylo shrnutí jeho celoživotního díla. Muzikál měl premiéru v Japonsku v roce 2015 a dva roky na to byl uveden na Broadwayi.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy