Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřel kontroverzní O. J. Simpson. Hvězdnou kariéru mu zničilo podezření z vraždy exmanželky, nakonec seděl za loupež

O. J. Simpson je po smrti.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
úmrtí

Svět truchlí nad ztrátou legendární i kontroverzní hvězdy O. J. Simpsona. Bývalý hráč amerického fotbalu a herec podlehl zákeřné nemoci, jak informovala jeho rodina na sociálních sítích. Bylo mu 76 let. 

Ve čtvrtek navždy odešla hvězda amerického fotbalu O. J. Simpson. Smutnou zprávu zveřejnila jeho rodina, jak citují zahraniční média. O. J. Simpson delší dobu bojoval se zákeřnou nemocí, které nakonec podlehl. Bylo mu 76 let.

"Náš otec, Orenthal James Simpson, 10. dubna podlehl v boji s rakovinou. Byl obklopen svými dětmi a vnoučaty," stojí v prohlášení zveřejněném na sociální síti. Rodina v něm zároveň prosí, aby veřejnost respektovala její soukromí.

Simpson pocházel z chudých poměrů a proslavil se díky americkému fotbalu, v němž exceloval od střední školy. V nejvyšší americké soutěži odehrál 11 sezón poté, co se stal jedničkou draftu, a v roce 1985 vstoupil do fotbalové síně slávy. Jako herec účinkoval ve třech desítkách filmů a uvažovalo se o něm do hlavní role prvního dílu Terminátora.


Vražda a soud, který sledoval celý svět

Jeho kariéru překazila vražda exmanželky Nicole Brownové a jejího přítele Ronalda Goldmana, které v Los Angeles našli mrtvé v červnu 1994. Následný "proces století" se Simpsonem prostřednictvím televizních obrazovek sledovala více než polovina Američanů. Simpsonovi obhájci přesvědčili porotu, že případ v neprospěch obžalovaného zmanipulovala rasistická policie. Jak ale píše deník The New York Times (NYT), ze Simpsonova předešlého života zůstaly jen trosky.

V následném občanskoprávním sporu byl shledán "odpovědným" za smrt obou lidí a soud mu uložil vyplatit pozůstalým jako odškodné 33,5 milionu dolarů. V roce 2007 byl zatčen kvůli loupežnému přepadení a o rok později odsouzen. Za mřížemi byl do října 2017.

"Příběh O. J. Simpsona během let vygeneroval záplavu knih, filmů, studií a debat na téma spravedlnosti, rasových vztahů a celebrit v zemi, která adoruje své hrdiny, zejména ty zasazované do stereotypu úspěšných lidí začínajících od nuly, ale nikdy se nevypořádala s jeho hlubšími rozpory," uvádí NYT.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy