Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smrt Karla Gotta: Překonal řadu nemocí, osudnou se mu stala akutní leukemie

+ Dalších 12 fotografií
Opustila nás další česká legenda, bohužel ta největší! Událost, při které truchlí celá republika, ale i okolní státy, pro než byl Karel Gott (†80) významnou osobností. Mnohonásobný slavík za posledních pár let překonal několik nemocí, poslední mu byla však osudnou. Mistr zemřel v úterý krátce před půlnocí.

Karel Gott byl proslulý svou vytrvalostí a neodbytností. Důkazem toho je počet slavíků, jež získal za život - konkrétně jich bylo 42, a také počet nemocí, které překonal za poslední roky. Byl to vzor národa i obrovský bojovník. Rozhodně neutkvěl v paměti jen českému národu, ale byl proslulý i v zahraničí.

Legendárnímu slavíkovi v listopadu 2015 diagnostikovali lékaři rakovinu mízních uzlin. V ten moment byl Karel smířen s nejhorším a myslel si, že je to pro něj konec. Jako zázrakem tuhle nemoc překonal a věnoval se dál kariéře a dcerkám.

Nicméně po rakovině toho následovalo víc. V roce 2016 podstoupil operaci, kdy mu u vyhřezlé ploténky uvolnili nervové struktury. Během pár dní byl opět fit. Aby toho nebylo málo, Karel musel bojovat znovu, tentokrát se zápalem plic. Úspěšně ho porazil a celé to vystřídal zánět dutin. Věčné boje s nemocí nekončily, Karla postihla těžká chřipka. Věčný slavík se oklepal a občas ho doprovázela viróza. Pan Gott si to nenechal líbit, nic nevzdával a válčil dál! Vyplatilo se to a byl zas zdráv.

Bohužel to nebyl konec a Karla čekaly další nepříjemné situace. Vzhledem k jeho velkému pracovnímu nasazení se mu neustále vracely silné záněty dýchacích cest. Jakožto bývalý onkologický pacient měl Karel po chemoterapii velmi oslabenou imunitu. Zeslábl mu imunitní systém a bylo nutné s tím něco dělat. Výsledky jeho krevních testů vůbec nebyly dobré. Musel zvolnit tempo a myslet více na své zdraví než na koncertování.

V září 2019 přiznal další zákeřnou nemoc, tentokrát už bohužel poslední. Akutní leukemie se Mistrovi stala osudnou a boj s jednou z nejzákeřnějších nemocí prohrál v úterý 1. října před půlnocí. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu nejbližší rodiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy