Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel Joseph Vilsmaier: Manžel Leontýnky z Ať žijí duchové ji přežil o 11 let

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Smutná zpráva
V úterý 11. února zemřel Joseph Vilsmaier. Německému režisérovi bylo 81 let. Češi ho nejvíce znali jako manžela zesnulé Dany Vávrové (†41) alias Leontýnky z pohádky Ať žijí duchové. Vilsmaier svou ženu, která podlehla zákeřné rakovině, přežil o 11 let. Na světě po něm a Daně zůstaly tři dcery.

Smutnou zprávu o úmrtí Josepha Vilsmaiera oznámila z pověření rodiny agentura zastupující filmaře. Příčina jeho smrti zatím není známa. Vilsmaier se dožil požehnaného věku 81 let a jeho památku budou divákům připomínat snímky, které režíroval – mezi nimi například i Poslední vlak, na němž se podílela i Dana Vávrová.

S filmovou Leontýnkou z pohádky Ať žijí duchové žil Vilsmaier 23 let a měl s ní tři dcery jménem Janina (33), Theresa (30) a Josefina (27). Dana Vávrová zemřela v roce 2009, kdy prohrála svůj boj se zákeřnou rakovinou.

Dcery těchto umělců si z rodičů vzaly to nejlepší – všechny tři jsou mamince podobné jako vejce vejci a pohybují se ve filmovém průmyslu, v němž se jim velmi daří. Obzvláště dcera Janina by mohla Vávrové dělat dvojnici.

Související články

Další články