Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel Josef Jef Kratochvil: Fotograf a tvůrce prvního erotického časopisu

Ať je mu země lehká.
Dvornímu fotografovi Městského divadla v Brně, ale i průkopníkovi erotických časopisů bylo nedožitých pětasedmdesát let. Josef Kratochvíl dlouhá desetiletí pracoval pod pseudonymem Jef. Se stejnou vervou jako přistupoval k práci, se snažil porazit zákeřnou chorobu, jež ho pronásledovala. Svůj boj však nevyhrál.

Městské divadlo v Brně truchlí. Posledních třicet let byl jejich dvorním fotografem Josef „Jef“ Kratochvíl. Jeho celoživotně takřka dokonale vedený archiv byl mnohdy zdrojem pro sepsání třeba i životopisných publikací. Po roce 1995 se stal šéfredaktorem divadelního časopisu Dokořán, kde následně prezentoval svoje díla.

Tisku zůstal věrný, jelikož vytvořil první erotický časopis v Československu, který nesl název Lucky Boy. To mu bylo umožněno po roce 1989, kdy se mu otevřely nové možnosti. Během svého života byl dokonce nominován na cenu Alfréda Radoka za divadelní fotografii. Město Brno mu za celoživotní dílo udělilo cenu.

Související články

Další články