Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zemřel Josef Abrhám (†82): Tak šel čas s nejslavnějším českým hercem

Josef Abrhám: Tak šel čas s nejslavnějším hercem
Zdroj: Filmové studio Barrandov, eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 14 fotografií
jak šel čas

Česko ráno obletěla smutná zpráva. Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, kterého lidé znají z mnoha filmových, divadelních i seriálových rolí. S manželkou Libuší Šafránkovou (†69) tvořili nejstabilnější pár českého šoubyznysu. Necelý rok po jejím úmrtí odešel na věčnost i slavný štramák. 

Herec Josef Abrhám (†82) patřil mezi největší štramáky. Ne náhodou hrál v mladých letech samé svůdníky. Jeho uhlově černé vlasy a tmavě hnědé oči nenechaly chladnou nejednu ženu, ale nakonec se upsal na celý život své kolegyni z herecké branže. Rozhodně se ale nedá říct, že by jeho herecká kariéra byla ve znamení jen jednoho typu rolí, Abrhám dokázal ztvárnit cokoliv.

Cizí mu nebyly ani postavy bídáků, jeho doktor Blažej z Nemocnice na kraji města nebyl zrovna ukázkovým případem gentlemana. Ty starší ročníky dokonce mohou vzpomínat na jeho nezaměnitelný hlas coby ceněného dabéra.

První a poslední role

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1961 v černobílé moralitce Strop – absolventského filmu Věry Chytilové. Současně natočil malou roli v detektivce Vladimíra Čecha Kde alibi nestačí. Od té doby natočil desítky filmů. Jeho posledním snímkem byla populární pohádka Anděl Páně 2.

Láska s Libuškou

Dvojice se poznala před lety v Činoherním klubu, kam éterická Libuška Šafránková nastoupila jako novicka. A hned ve své první větší roli, v Goldoniho Poprasku na laguně, jí charismatický Abrhám hrál milence. Tehdy v sobě okamžitě našli zalíbení. Po několika měsících vztahu si v roce 1976 řekl pár na Karlštejně "ANO". Už o rok později se jim narodil syn Josef, který je dosud podle webu Blesk.cz obdaroval hned pěti vnoučaty. Z prvního manželství má Josefa (15) a Antonína (13), z druhého dva kluky - dvojčata a dceru Lauru (4).

Josef Abrhám patřil mezi herce s velkým H, podívejte se, jak šel s pohledným umělcem čas.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy