Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jindřich Forejt (43) bojuje o život v nemocnici: Jiří Ovčáček ho omylem pohřbil

Zdroj: profimedia.cz
smutná zpráva
Bývalý prezidentský protokolář Jindřich Forejt dnes zemřel v nemocnici. Bylo mu 43 let. O jeho úmrtí informovali prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček (42) a exministr kultury Daniel Herman (57), akorát se spletli. Oba svá tvrzení odvolali. Nedávno také odborník na protokolární záležitosti prodělal onemocnění covid-19.

Ovčáček se k úmrtí Forejta vyjádřil na twitteru. "Prosím o modlitbu za Jindřicha Forejta, který dnes opustil tento svět. Jindro, děkuji," uvedl prezidentův mluvčí ke smrti bývalého spolupracovníka. Oba pánové ale své tweety posléze smazali s tím, že Forejt neumřel.

O úmrtí informoval i Herman "V různých pozicích jsme se řadu let potkávali. I když naše setkávání bylo často dosti komplikované, skláním se před majestátem smrti a přeji zesnulému lehké odpočinutí," uvedl na twitteru. ČTK řekl, že ho o skonu bývalého hradního protokoláře informoval známý, který byl v kontaktu s motolskou nemocnicí.

Podle zdroje portálu Blesk postihly Jindřicha Forejta vážné zdravotní komplikace, a to mrtvice a zřejmě i akutní krvácení do mozku. Stačil si ovšem přivolat záchranku, která ho údajně odvezla do nemocnice, kde pak ležel v umělém spánku. Do toho všeho navíc před několika dny Forejt zjistil, že prodělal koronavirus. „Minulý pátek říkal, že byl na testech a že mu vyšly tak, že podle protilátek ho už měl prodělaný v minulosti. Do toho vtipkoval, že ho brní ruka a že v ní nic neudrží,“ řekl Blesku zdroj, který nechtěl být jmenován.

Odborník na etiketu

Forejt se narodil v říjnu 1977 v Karlových Varech. V Kanceláři prezidenta republiky byl zaměstnán od roku 2002, odbor protokolu vedl od roku 2004 až do roku 2016. Během této doby si vydobyl pověst odborníka na etiketu a protokolární záležitosti. Funkci z osobních a zdravotních důvodů opustil krátce poté, co se v médiích objevilo neověřené kompromitující video.

Forejt ve funkci ředitele hradního protokolu zažil prezidenty Václava Klause (79) (79) a Miloše Zemana (76) (76). K oběma ho pojil blízký vztah. Po skončení v pozici protokoláře měl být jmenován velvyslancem ve Vatikánu, což se ale nestalo. V únoru 2017 nastoupil jako zaměstnanec do Institutu Václava Klause.

Bývalý státní úředník Jindřich Forejt se již v minulosti musel léčit s koronavirem. Po mrtvici skončil v nemocnici v umělém spánku. Bývalý protokolář na Hradě působil 14 let.

Související články

Další články