Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zemřel Jaroslav Kepka (†83): Legendární herec a dabér podlehl dlouhé nemoci

Zdroj: csfd
+ Dalších 7 fotografií
Smutná zpráva
Ve věku 83 let zemřel herec a dabér Jaroslav Kepka, který podlehl dlouhodobé nemoci. Informaci pro Radiožurnál potvrdil jeho synovec Ondřej Kepka.

Herec křehké postavy a podmanivého hlasu působil ve své profesi více než 60 let. Více než filmu se věnoval divadlu, televizi a dabingu. Od roku 1962 byl členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech a za celoživotní mistrovství v dabingu získal Jaroslav Kepka v roce 2003 cenu Františka Filipovského.

K nejvýznamnějším inscenacím, na kterých se výrazně podílel, patří Válka s mloky, Dvanáctá noc či Ubohý vrah. Ve filmu se objevoval především v pohádkách, diváci ho mohli spatřit ve snímku Rumplcimprcampr, Saxána a Lexikon kouzel, Nesmrtelná teta či Kouzelný měšec. Příznivce seriálů pak jeho přítomnost mohla potěšit v komediální sérii Hospoda.

Jako dabéra mohli Jaroslava Kepku diváci slyšet ve snímcích Král Lear (šašek), Caesar a Kleopatra (Britannus), či Planeta opic (Lucius). Daboval i seriály jako Robin Hood (Gregory z Bedfordu), Šmoulové (Farmář), Sandokan (Batu) a Goro, bílý pes (pan Kitamori).

Související články

Další články