Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel Jaromír Joo, bylo mu 65 let: Svět českého cirkusu se ponořil do smutku

Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Úmrtí
V sobotu ve věku 65 let zemřela legenda českého cirkusu Jaromír Joo. Podle vyjádření jeho syna Patrika na sociální síti principál odešel po velikém boji. Smutnou zprávu oznámil Cirkus Jo-JOO na svém Facebooku.

Smutnou zprávu oznámil Cirkus Jo-JOO na svém Facebooku. „S bolestí v srdci za celou rodinu Joo oznamujeme že dne 20. 2. zemřela legenda cirkusového světa, veliký milovník zvířat a showman principál Jaromír Joo. Manžel, tatínek, dědeček, bratr bude vždy žít dál v našich srdcích. Nikdy na tebe nezapomeneme,“ u­vedl.

Cirkus tak potvrdil informaci, která se objevila na profilu Jaromírova syna Patrika. „Dne 20. 2. odešel na věky po velikém boji jak mu bylo vlastní, můj největší kamarád, učitel, showman a hlavně táta!“ napsal Patrik Joo na Facebook.

Smutek vyjádřili také Jaromírovi kolegové z branže, například Sharon Berousek. „Včera 20. února jsi odletěl na svou nekonečnou dovolenou. Tvůj úsměv a tvůj šarm nám bude chybět, samozřejmě i vůně doutníků, který jsi kouřil, když jsi přišel. Nebo když jsem se vrátila z nákupu a přišla domu, věděla jsem, a strejda tu byl, náš strejček Bejček. Byl jsi žijící legenda, zářící hvězda všude kam si přišel, nyní záříš tam nahoře. Vždy budeš v našich srdíčkách,“ napsala členka populární rodiny z prostředí cirkusu.

V cirkusu od dětství

Jaromír Joo se narodil v Rychnově nad Kněžnou. Cirkusu se věnoval už od dětství, především žonglování a provazochodectví. Objevil se ve Varieté Praha v Lucerně a ve varieté Rozmarýn v Brně. Jel také na festival na Kubě a jeho umění si mohli užít i diváci v Mongolsku, Rusku a tehdejší NDR. Po revoluci rozjel svůj vlastní podnik, jehož existence úspěšně přetrvává dodnes.

Související články

Další články