Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřel hudebník z legendární rockové skupiny Argema! Bylo mu pouhých 57 let

Zemřel hudebník Zbyněk Horák z legendární skupiny Argema.
Zdroj: Profimedia
Náhlá smrt

Rockový svět zasáhla smutná zpráva. Zemřel zpěvák, skladatel, textař, kytarista a zakládající člen skupiny Argema Zbyněk "Bobr" Horák. Hudebníkovi původem z Hodonínska bylo pouhých sedmapadesát let.

„Zastihla nás bohužel velice smutná zpráva. Dnes nás navždy opustil Zbyněk Bobr Horák – zpěvák, skladatel, textař a kytarista, který neodmyslitelně patřil k Argemě,“ napsala v prohlášení na Facebooku rocková skupina, která o úmrtí informovala jako první.

V komentářích pod příspěvkem se začaly kromě soustrastných zpráv objevovat také ty, že Horáka zničil alkohol. „Zpěv a písničky vyměnil za alkohol, bohužel až tak moc. R.I.P.,“ napsala jedna z žen do komentářů. „Je to velmi smutná zpráva, ale zničil jej alkohol, a to ve velkém stylu. Je velmi smutné, že takhle dopadl člověk, který byl výjimečný a měl dar do boha,“ píše další. Nejkrásnější hlas Argemy. Ať byl, jaký byl, měl jsem ho moc rád. Jeho písně měly všechno,” zavzpomínal v komentáři další z uživatelů.

Skupina z osmdesátek

Rocková hudební skupina vznikla v roce 1982 v Čejkovicích u Hodonína. Sestava se během let mnohokrát změnila, ale v současnosti v ní zůstali čtyři členové. Největšími hity skupiny jsou třeba Modré pondělí, Milion snů, Jarošovský pivovar či Tohle je ráj. Mnoho písní, jaké je třeba právě Modré pondělí či Nejsem na prodej, vzešlo z pera Zbyňka Horáka. Z Argemy odešel vcelku brzy, v roce 1989, a poté účinkoval v mnoha dalších rockových skupinách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy